Sıkça Sorulan Sorular (SSS) - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
Kapıkule (TR)
30.06.2022
İHRACAT
1 KM
İTHALAT
25 KM
TIR PARKI
996 ARAÇ
AKARYAKIT
21.600 TL
Hamzabeyli (TR)
30.06.2022
İHRACAT
7 KM
İTHALAT
7 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
AKARYAKIT
21.590 TL
Ipsala (TR)
30.06.2022
İHRACAT
2 KM
İTHALAT
1 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
AKARYAKIT
21.600 TL
Gürbulak (TR)
30.06.2022
İHRACAT
3 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
430 ARAÇ
AKARYAKIT
-0 TL
Habur (TR)
30.06.2022
İHRACAT
0 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
2276 ARAÇ
Sarp (TR)
30.06.2022
İHRACAT
46 KM
İTHALAT
12 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
Maribor (SLO)
30.06.2022
İHRACAT
0 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
Kalotina (BG)
30.06.2022
İHRACAT
11 KM
İTHALAT
10 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
Batrovci (SRB)
30.06.2022
İHRACAT
18 KM
İTHALAT
10 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
  • ANASAYFA
  • /GENÇ UND DİJİTAL AKADEMİ
  • /SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)
SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)
A+A-
Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

SORU: Genç UND’ye katılım şartları nelerdir?

Yaş sınırını aşanlar katılımcı olabilir mi?

Genç UND’ye sadece ikinci ve üçüncü kuşak (akrabalık bağına sahip) sektör temsilcileri mi katılmaktadır, firmalarda herhangi bir pozisyonda çalışanlar katılım sağlayabilir mi?

CEVAP: Genç UND, şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışını benimseyen Derneğimizin hayata geçirmiş olduğu bir projedir, bu proje sayesinde gençliğin enerjisini ve dinamizmini UND bünyesine katmak hedeflenmektedir. Projeye katılım için hedef kitle; Derneğimiz üyesi firmalarda görev alan, 20-35 yaş arasındaki ikinci ve üçüncü kuşak sektör temsilcileridir. Şirketinde üstün başarı göstermiş, gelecek vaat eden sektör temsilcileri de Genç UND’ye katılabilmektedir. Halihazırda bu şartları sağlamayan ancak başvuru yapmış olanların Genç UND’ye katılması hususundaki değerlendirme Derneğimizce yapılacaktır. 

 

SORU: Genç UND yurtiçi/yurtdışı ziyaretleri ne zaman başlayacak, bu ziyaretlere katılım şartı nelerdir, ziyaretler için herhangi bir ücret alınacak mı?

CEVAP: Yurtiçi ve yurtdışı ziyaretler en yakın zamanda pandeminin elverdiği ölçüde yapılmaya çalışılacaktır. Bahse konu ziyaretlerle ilgili takvimlendirme yapılmaktadır.

 

SORU: Genç UND eğitimlerinin içerikleri nelerdir? Bu eğitimler için ücret alınacak mı? Eğitimlerin sonunda sertifika/diploma verilecek mi? Eğitimler hafta içi mi olacak, kaçırılan eğitimler daha sonradan alınabilecek mi?

CEVAP: Genç UND bünyesinde kişisel eğitimler ve mesleki eğitimler verilecektir, bu eğitimler yüz yüze ve online olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilecektir. Gerçekleştirilecek tüm eğitimler videoya kaydedilecek ve bu videolar UND Websitesinde yer alan Genç UND portalına da konacaktır, böylece “Genç UND Eğitim Arşivi” oluşturulacaktır. Kaçırılan derslerin bu arşivden izlenme imkanı olacaktır.

Eğitimler sonrasında, belirlenen kriterler çerçevesinde sertifika ve diplomalar katılımcılara verilecektir.

Eğitimlerin takvimlendirilmesi üzerinde çalışmalar devam etmekte olup, eğitimi alanların aynı zamanda çalıştıkları da göz önünde bulundurularak takvim düzenlemeleri yapılacaktır.

 

SORU: Genç UND kurumsal yapılanması nasıl olacak?

Genç UND Bölge Çalışma Grubu/ Genç UND Yönetim Kurulu/ Genç UND Başkanı gibi yapılanmalar olacak mı? Genç UND Başkanı / Bölge Temsilcisi gibi yapılanmalar olacaksa bunlar hangi kriterlere göre belirlenecek?

CEVAP: Genç UND, geniş katılımlı bir “UND Çalışma Grubu” olarak hayata geçirilecektir. Ülkemiz içinde belirlenecek bölgelerde (İstanbul Bölgesi, İzmir Bölgesi, Ankara Bölgesi gibi) “Genç UND Komiteleri” kurulacaktır, bahse konu komitelerde yer alacak olanlar, o bölgede düzenlenecek olan etkinliklere ön ayak olacak, etkinliklerin düzenlenmesi hususlarında katkı sunacaktır. Genç UND Yönetim Kurulu ya da Genç UND Başkanı gibi uygulamalar, Genç UND yapılanması içinde yer almamaktadır.

 

SORU: Ders notları ve PPT’ler derslerden önce katılımcılara gönderilecek mi?

CEVAP : Genç UND katılımcılarına derslerden önce gerekli meteryaller (PPT, Ders notu vs) mail olarak gönderilecektir ve eğitimlerle ilgili takvime oluşturulacak portalda yer verilecektir.

 

SORU: Etkinliklere katılım mecburiyeti var mı?

CEVAP: Etkinliklere maksimum düzeyde katılım sağlanması eğitimlerin kesintisiz alınması ve faydalı olabilmesi açısından istenen bir durum olmakla birlikte, eğitimlere hangi oranda katılım sağlandığı kayıt altına alınacak ve katılım oranları daha sonra katılımcılar arasında yapılacak performans kriterleri arasında yer alacaktır.

 

SORU: Verilecek Genç UND sertifikaları ÜDY yerine geçecek mi?

CEVAP : Halihazırda verilecek olan Genç UND eğitimleri ÜDY yerine geçmemektedir.

 

SORU: Genç UND kapsamında projeler hayata geçirilecek mi, bu projelere katılım sağlanacak mı?

CEVAP: Genç UND kapsamında projeler hayata geçirilecek ve Genç UND üyeleri bu projelere katılım sağlayabilecek, aynı zamanda projelere katkı sunabileceklerdir.

 

SORU: Genç UND zirvesi yapılacak mı, içeriği yeri ve zamanı belli mi?

CEVAP : Genç UND Zirvesinin yılda bir kez yapılması planlanmaktadır, zirvenin yeri, içeriği ve zamanı hakkında çalışmalar devam etmektedir.

 

SORU: Genç UND’nin sosyal sorumluluk alanında projeleri olacak mı, sosyal sorumluluk projeleri olacaksa nasıl katkılar sağlanması öngörülüyor?

CEVAP : Genç UND’nin kendisi bir sosyal sorumluluk projesi olmakla birlikte, Proje içine başka sosyal sorumluluk alanları da eklenebilecektir, bununla ilgili çalışmalar kesinleştiğinde katılımcılara gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

 

SORU : Genç UND örnek lider buluşmalarında görüşülecek kişiler kimler olacaktır?

CEVAP : STK başkanları, kamu görevlileri, yazarlar, akademisyenler, şirket CEO-CFO’ları gibi sektöre örnek olabilecek kişilerle görüşmeler ayarlanacaktır.