SGK Teşvikleri ve İş ve Sosyal Güvenlik Hizmeti - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /HİZMETLERİMİZ
  • /SGK TEŞVİKLERİ VE İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HİZMETİ
SGK TEŞVİKLERİ VE İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HİZMETİ

UND – BDO İşbirliği İle İşverenlere “SGK İşveren Primlerinde Nakden İade” Hakkı

UND, Üyelerinin yararlanabileceği SGK teşvikleri ve İş ve Sosyal Güvenlik alanında danışmanlık hizmeti alabileceği BDO-Denet Mali Müşavirlik Şirketi ile İş Birliği anlaşması imzalamıştır. Yeni çözüm ortağımız üyelerimizin; SGK İşveren prim maliyetlerinin azaltılması ve piyasadaki rekabet koşullarına uyum sağlanması için güncel teşvik imkânlarının takibini yapmaktadır.

Bu hizmet ile taşımacılarımız;

  • İstihdam Teşvikleri Konusunda Danışmanlık Hizmetleri ile 6111 Sayılı Kanun kapsamında, sigorta işveren primlerinde nakden iade hakkından faydalanılabilecektir (Örneğin, 2018 yılı asgari ücretle çalışan bir sigortalı için işverenin aylık kazanç tutarı 314,57 TL olacaktır.). BDO-Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş mevcut durumda yararlanma imkânı olup da yararlanmadığınız sigorta prim teşviklerinin analizini yapıyor ve teşviklerden maksimum düzeyde fayda sağlayabilmeniz için alternatifler sunulmaktadır.
  • 6111 Sayılı Kanun ile sunulan teşvik ile işverenlere geriye dönük 2011 yılına kadar nakden iade alma hakkı ile yüksek kazanç elde etme hakkı sağlanabilecektir. Bu kapsamda 6111 sayılı istihdam teşviki en önemli teşviklerden biri olup gündeme damgasını vuran ve yüksek kazanç sağlayabilecek potansiyeli olan bir teşviktir.
  • Yeni çözüm ortağımız BDO-Denet, Derneğimiz üyelerinin ihtiyaçlarını analiz ederek SGK konularında genel danışmanlık hizmeti sunulacaktır.
  • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Açısından Revizyon hizmeti ile mevcut risklerin veya kullanım imkanı olan avantajlar belirlenecektir.
  • İş Hukuku Ve Sosyal Güvenlik Hukuku Açısından Aylık Danışmanlık ve Sirküler Hizmeti ile hem güncel mevzuat değişiklikleri hem de firma işleyişinde karşılaşılan güncel sorunlara ilişkin yaratıcı ve kurtarıcı çözümler sunulabilecektir.
  • İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Kapsamında Verilen Diğer Hizmetler: Asgari işçilik ve uzlaşma konularında danışmanlık hizmetleri, iş ve sosyal güvenlik mevzuatı hakkında eğitim ve seminer hizmetleri, bordrolama hizmetleri, denetim ve teftişlerde refakat hizmetleri diğer hizmet alanlarını oluşturmaktadır.

UND ve BDO-Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş arasında yapılan işbirliğinin tüm sektör için hayırlı olmasını diler, işbirliği ile sunulan hizmetlerden faydalanılmasını önemle tavsiye ederiz.

BDO-Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş – UND İşbirliği Kapsamında Hizmetlerinden Sorumlu Kişi ve İrtibat Bilgileri

Dr. Cahit EVCİL
0 530 325 21 05
cahit.evcil@bdo.com.tr

Bilal YAZICI
0 532 382 97 35
bilal.yazici@bdo.com.tr

Hatice ÖZSOY
0 538 949 60 86
hatice.ozsoy@bdo.com.tr