Taşımacının Başucu Kitabı Satışa Çıktı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /TAŞIMACININ BAŞUCU KİTABI SATIŞA ÇIKTI
TAŞIMACININ BAŞUCU KİTABI SATIŞA ÇIKTI
A+A-

70’den fazla ülkeye taşıma ya­pan Derneğimiz üyesi fir­malarımızın hukuki alanda tüm taraflar ile yapacakları sözleşmelerin, talimat ve tutanak örneklerinin bulundu­ğu “Taşımacının Başucu Kitabı” satışa çıkarıldı.

Bu kitap, sektörümüzün; taşıma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde taraflarla yapacakları sözleşme, anlaşma ve hazırlanması gereken talimat ve tutanak örnekleri konularındaki hukuki destek talepleri dikkate alınarak hazırlandı.

Taşımacının Başucu Kitabı;

  • Sektörümüze maksimum fayda sağlayacak ve güncel ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte hazırlanan bir başucu kitabı oldu,
  • Sektörümüzün ana faaliyet alanları ve öncelik arz eden tüm konu başlıklarını kapsamasına özen gösterildi,
  • Alanında uzman hukukçularımız, Avukat Naz Ege Ege , Avukat Egemen Gürsel Ankaralı ve Avukat Dr. Turkay Özdemir tarafından hazırlandı,
  • Taşımacılarımızın, günlük operasyonlarında ihtiyaç duyabilecekleri tüm sözleşme örneklerine ulaşabilmelerine ve kendi iş yapış modellerine göre uyumlaştırarak kullanabilmelerine imkan sağlandı,
  • Başucu kitabı genel olarak; sektörümüzün ihtiyaç duyduğu CMR & TTK (Türk Ticaret Kanunu), Gümrük ve Kaçakçılık Kanunu, İş Kanunu, Sigorta Sorumlulukları, KVKK ve bunlarla sınırlı olmamak üzere faaliyet alanlarını içeren tüm sözleşme, talimat, tutanaklar ve pratikte bunların uygulanmasını içeren bilgi notlarının da yer aldığı hukuki bir referans kaynağı oldu.

Mart ayında yapılan UND 41. Genel Kurulumuzda üyelerimizle buluşan Taşımacının Başucu Kitabı sektörden gelen yoğun talep doğrultusunda satışa çıkarıldı.

Aşağıdaki linkte bulunan talep formunun doldurulması ve ödeme dekontunun sisteme yüklenmesi halinde kitap tarafınıza karşı ödemeli kargo edilecektir.

Kitabın birim fiyatı: 1.200 ( KDV dahil)

Talep formuna ulaşmak için

https://form.jotform.com/240222964511954