World of Freight EXPO 2021 Fuarı, Bratislava/Slovakya, 6 – 8 Ekim 2021 - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • / WORLD OF FREİGHT EXPO 2021 FUARI, BRATİSLAVA/SLOVAKYA, 6 – 8 EKİM 2021
WORLD OF FREİGHT EXPO 2021 FUARI, BRATİSLAVA/SLOVAKYA, 6 – 8 EKİM 2021
A+A-

6 – 8 Ekim 2021 tarihlerinde Bratislava/Slovakya’da gerçekleşecek olan “World of Freight EXPO 2021” (WOF EXPO) fuarı gerçekleştirilecektir.

WOF EXPO 2021’in, otomotiv, elektronik, kimya, ilaç-eczacılık, inşaat ve enerji gibi birçok sektörde önemli rol oynayan Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi'nin lojistik alanındaki önemli organizasyonlardan birisi olarak organize edilmiştir. Koronavirüs salgını ile birlikte tedarik zincirlerinde değişimin/dönüşümün kaçınılmaz olduğu yeni dünya düzeninde tedarik zinciri çözümlerine odaklanacak olan söz konusu organizasyona lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızın katılımları etkili olacaktır.

Etkinliğin aynı zamanda “2015/8 sayılı Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Karar” uyarınca 2021 yılında “Desteklenen Bireysel Organizasyonlar Listesi”nde lojistik sektörü başlığı altında da yer aldığı bununla birlikte, fuarın organizatörü Slovak “WOF Group” üst düzey yetkilileri ile yapılan görüşmelerde özellikle ülkemizden gelecek katılımcıların kendileri için çok önemli olduğunun belirtilmiş, Türk firmalarımızın katılım durumlarına bağlı olarak Expo'nun düzenleneceği üç günden birisinde, Türkiye ile Slovakya (CEE bölgesi, Slovakya’nın çevre ülkelerinin de dahil olabileceği) arasındaki ticaret potansiyelini geliştirmek amacıyla, Türkiye'ye özel bir kahvaltı programı düzenleme planı vardır.

WOF Group yetkilileri, ayrıca, etkinlikle ilgilenen firmalara Expo için VIP bilet sağlayacak olup, VIP bilet, Network Kokteyli ve Gala Yemeği ile birlikte Expo'ya 3 günlük ücretsiz erişim sağladıkları ifade edilmiştir. Bu doğrultuda, Hizmet İhracatçıları Birliğimize üye firmalardan etkinlikle ilgilenenler olursa VIP bilet tekliflerini bu firmalara iletmelerinin sağlayabileceklerini, şu ana kadar Slovakya’daki Türk yatırımcılarımızdan ATO Trans (Türkiye’deki Hilal Trans’ın iştiraki) ile birlikte Turkish Cargo ve Istanbul Airport ile görüşmelerini sürdürdüklerini belirttikleri ifade edilmiştir.

Ayrıntılı bilgiler: Martin Pospíšil martin.pospisil@wofexpo.com +421 905 859 721

Tomáš Kočner tomas.kocner@wofexpo.com +421 904 950 001