UND, Yurtdışı KDV İadelerinin Temini Amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığını Ziyaret Etti - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, YURTDIŞI KDV İADELERİNİN TEMİNİ AMACIYLA GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ
UND, YURTDIŞI KDV İADELERİNİN TEMİNİ AMACIYLA GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ
A+A-
UND, Yurtdışı KDV İadelerinin Temini Amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığını Ziyaret Etti

UND Heyeti, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir idaresi Başkanlığı KDV Grup Başkanı Gökhan Özçubuk’u makamında ziyaret etti. Toplantıda, yurtdışında yapılan KDV’ye konu harcamaların bazı ülkelerden halen temin edilemediği ve öncelikli öneme sahip ülkelerde yapılan harcamaların iadelerinin alınabilmesinin önemi Sayın Başkan ile paylaşıldı.

Toplantıda, Türk taşımacılarının, yurtdışına yaptığı taşımalarda yoğunlukla kullandığı güzergah ülkeleri ile alternatif güzergah ülkelerinin de dikkate alınarak yurtdışında yapılan/yapılacak harcamalara ilişkin KDV iadelerinin teminine yönelik sektör talepleri, yurtdışı KDV iadelerindeki mevcut durum ve beklentiler değerlendirildi. Ayrıca, KDV iadesi temin edilemeyen ülkelerden KDV iadelerinin temini amacıyla yapılması geren çalışmalar ve ilgili kurumlar nezdinde yapılması gereken girişimler belirlendi.

30 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya Derneğimizi temsilen, İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Elif Savrum katılım sağladı.