UND, Yunanistan Uluslararası Taşımacılar Derneği (OFAE) İle KUKK Toplantısı Öncesinde Bir Araya Geldi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, YUNANİSTAN ULUSLARARASI TAŞIMACILAR DERNEĞİ (OFAE) İLE KUKK TOPLANTISI ÖNCESİNDE BİR ARAYA GELDİ
UND, YUNANİSTAN ULUSLARARASI TAŞIMACILAR DERNEĞİ (OFAE) İLE KUKK TOPLANTISI ÖNCESİNDE BİR ARAYA GELDİ
A+A-
UND, Yunanistan Uluslararası Taşımacılar Derneği (OFAE) İle KUKK Toplantısı Öncesinde Bir Araya Geldi

20 Kasım 2023 tarihinde UND ve Yunanistan Uluslararası Taşımacılar Derneği (OFAE) 23-24 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan KUKK toplantısı öncesinde Selanik'te bir araya geldi.

Gerçekleştirilen toplantıda, Kipi sınır kapısında gerçekleştirilmesi gereken iyileştirmeler, iki ülke taşımacıları arasındaki iş birliğinin kuvvetlendirilmesi için atılması gereken adımlar ve iki ülke taşımacılarının ihtiyacı doğrultusunda ilave geçiş belgesi temini hususları görüşülmüştür.

Ayrıca, 7 Aralık 2023 tarihinde Türkiye-Yunanistan arasında gerçekleştirilecek olan Yüksek İş Birliği Konseyi toplantısı için UND-OFAE arasında karayolu taşımacılığının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan ortak protokol metni üzerinde görüşülmüştür.

Diğer taraftan, ikili geçiş belgelerinin tükendiği belirtilmiş olup taşımaların aksamadan devamını teminen ilave geçiş belgelerinin temini hususunda destek talep edilmiştir.

Toplantıda alınan karar gereği, Aralık ayında UND-OFAE organizasyonu ile iki ülke taşımacıları bir araya gelerek şirketlerarası görüşme gerçekleştirilecektir.

Toplantıya Derneğimizi temsilen İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin, Avrupa Ülkeleri Uzmanı Muhammet Külal Holoğlu, UND Yunanistan Çalışma Grubu Üyesi Ali Önbey katılım sağlamıştır.