UND ve Tollpass Otoyol Ödemeleri İçin İş Birliği Yaptı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
 • ANASAYFA
 • /UND'DEN HABERLER
 • /UND VE TOLLPASS OTOYOL ÖDEMELERİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI
UND VE TOLLPASS OTOYOL ÖDEMELERİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI
A+A-

UND ve Tollpass arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında Tollpass kullanan Türk nakliyecileri; Bulgaristan ve Avrupa'daki 10 ülkede yaptıkları köprü ve tünel geçişlerini tek bir cihazla (TollPass EUROBOX) hızlı ve uygun maliyetle ödeyebilecekler.

Uluslararası karayolu taşımacılık firmaları Avrupa’ya yaptıkları operasyonlarda yüksek köprü ve tünel geçiş ücretlerinden ve bunların ödenmesinde karşılaşılan sıkıntılardan şikayet ediyorlar. UND ve Tollpass bu sorunların çözümü için iş birliğine gitti. İş birliği kapsamında Tollpass, Bulgaristan ve 10 Avrupa ülkesinde Türk nakliyecilerine TollPass EETS (Elektronik Ücret Toplama Hizmeti) hizmeti sağlayacak. Bulgaristan’ın önde gelen Otoyol Geçiş Sistemi tedarikçisi olan Tollpass aynı zamanda Bulgaristan Karayolu Altyapı Ajansı’nın resmi ortağı olarak faaliyet gösteriyor.

TOLLPASS EETS – BULGARİSTAN VE AVRUPA’DA TOLL ÜCRETLENDİRME

TollPass EETS hizmeti, Avrupa için tek sözleşme, tek tedarikçi ve bir yerleşik cihaz ile Türk taşıyıcılarına çok daha kolay, daha hızlı ve daha uygun toll ücreti ödemesi sağlıyor.

TollPass, EETS hizmetini sağlayan sertifikalı bir ortak olarak Avrupa piyasasında faaliyet gösteriyor. Platform, Bulgaristan Karayolu Altyapı Ajansı'nın resmi ortağı olan İnteligentni Trafik Sistemi (ITS) AD'ye ait olup, onun mülkiyetinde bulunuyor.

2018'den bu yana ITS AD, Bulgaristan'da elektronik toll ücretlendirmesinde lider olarak kendini kanıtladı ve 2021'de Avrupa için sertifikalı bir toll operatörü olarak uluslararası faaliyetlerinin kapsamını genişletti.

UND ile imzalanan işbirliği sözleşmesi ile TollPass, Türkiye'deki taşımacılık sektörünün 11 ülke, köprüler ve tüneller için tek bir yerleşik cihazda birleştirilmiş Avrupa Elektronik Ücret Toplama Hizmeti'ni (EETS) kullanmasını sağlıyor.

TollPass.bg Türkçe "konuşuyor" ve Türk taşıyıcılar tarafından ana dillerinde kullanılabiliyor. Çevrimiçi platform, yalnızca birkaç tıklamayla kolay sözleşme akdi, faydalı ve kullanışlı bilgiler ve Avrupa'daki toll ücretlendirmeyle ilgili tüm haberler hakkında zamanında bilgi sunuyor.

TollPass EUROBOX

TollPass EUROBOX, Avrupa'daki ücret tahsilat gereksinimlerini karşılıyor. Otomatik elektronik toll ücretlendirme için en yeni nesil yerleşik cihaz olarak öne çıkıyor. Birleşik bir raporlama teknolojisi kullanıyor. (GNSS-Global Navigation Satellite System ve DSRC -Dedicated Short Range Communication).

TollPass EUROBOX; Bulgaristan, Macaristan, İtalya, Avusturya, İsviçre, Almanya, Polonya, Belçika, Fransa, İspanya, Portekiz, Alman Warnow ve Herren tünelleri, Belçika Liefkenshoek tünelinde onaylı tedarikçi olarak hizmet veriyor. Yakında Danimarka Storebaelt ve Oresund köprüleri de eklenecek.

NASIL ALINABİLİYOR?

TollPass EUROBOX Bulgaristan'da sürücüler için uygun pick up noktalardan alınabiliyor.

Türk taşıyıcıları TollPass ile bir sözleşme imzalayarak, tüm formaliteler için gereken süreyi önemli ölçüde azaltan tek bir geçiş ücreti ortağıyla Avrupa'da seyahat edebilir. Sonuç olarak, nakliye şirketlerinin idari ve operasyonel maliyetleri azalıyor ve yalnızca bir yerleşik cihazın izlenmesiyle sürücülerin toll ücretlendirme taahhütleri kolaylaştırılıyor.

TollPass İLE MÜŞTERİLER NELERDEN FAYDALANABİLİR

Tek bir TollPass EUROBOX yerleşik cihazı tüm etkin EETS ücretlendirme alanlarında kullanılabiliyor. Bu ülkeler: Bulgaristan, Macaristan, Avusturya, Almanya, Belçika, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, İsviçre ve Polonya. Yakında Danimarka da sisteme geklenecek.

Tek bir sözleşme ile Avrupa genelinde kolay otoyol geçiş ücreti ödemesi yapılabiliyor:

 • Kullanıcı kaydı, çevrimiçi sözleşme akdi ve yönetimi, yerleşik cihazı siparişleri,
 • TollPass.bg portalındaki tüm toll işlemleri hakkında ayrıntılı raporlar,
 • Toll ücretlendirme için farklı ülkelerin kolay eklenmesi veya çıkarılması,
 • Güzargah haritalarının ödenmesi için Türkçe olarak müşteri çevrimiçi portalı TollPass.bg

TollPass EUROBOX aracın çakmak bölgesine (12V / 24V) kolay bir şekilde takılabiliyor, ilaveten;

 • Uzaktan yazılım güncellemesi,
 • Geçiş ücretleri için durmaya veya yerel bir raporlama cihazını etkinleştirmeye gerek kalmadan sınır geçişlerinin hızlı geçişini sağlıyor,
 • Sürücülerin işini kolaylaştırıyor,
 • Yalnızca bir yerleşik cihazı kullanarak maliyetleri optimize ediyor,
 • Devletin gereksinimlerine göre toll ücretlendirme için değişken parametrelerin girilmesine izin veriyor, (örn. treylerin mevcut dingil sayısı, treylerin ağırlığı)
 • Yerleşik cihazın teknik durumu ile hizmet durumu için alarmlar ve bildirimler.

DAHA FAZLA KOLAYLIK

Bir banka kartı kaydederek ön ödemeli bakiyenin otomatik olarak yüklenmesi, sözleşmenin otoyol geçiş ücreti ödemesi için her zaman bir bakiyeye sahip olmasını sağlayarak müşterilere yardımcı olmak için geliştirildi. Ayrıca bu işlev, yönetim ve bankacılık işlemleri için zaman kazandırıyor.

.....................................

TollPass tarafından iş birliği için yapılan açıklamada, “UND ve TollPass arasındaki iş birliği, uluslararası ağır taşımacılıkta lider olan Türkiye'de taşımacılık sektörünün gelişmesi adınadır. Türkiye'deki taşıyıcılar, Avrupa'da kolay ve rahat bir otoyol geçiş ücreti ödemesi için sorumlu ve güvenilir ortakları olarak TollPass'a güvenebilirler” ifadesine yer verildi.

TollPass EUROBOX yerleşik cihazı, Tollpass.bg'de sadece birkaç adımda kolayca ve hızlı bir şekilde sipariş edilebiliyor.