30 Üniversiteden 53 Akademisyene “Karayolu Yük Taşımacılığı Eğitimi" Verildi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /30 ÜNİVERSİTEDEN 53 AKADEMİSYENE “KARAYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI EĞİTİMİ" VERİLDİ
30 ÜNİVERSİTEDEN 53 AKADEMİSYENE “KARAYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI EĞİTİMİ" VERİLDİ
A+A-
30 Üniversiteden 53 Akademisyene “Karayolu Yük Taşımacılığı Eğitimi

UND ve LODER işbirliğinde, LES (Lojistik Eğitim Standartları Projesi) kapsamında “Eğitimcinin Eğitimi Programı” 15 Şubat-16 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı. Konuşmacılar, taşımacılık mevzuatı, gümrük işlem süreçleri, navlun hesaplamaları, öz yük taşımacılığı, mesleki yeterlilik gibi karayolu taşımacılığının temelini oluşturan konularda bilgilendirmelerde bulundu.

Programa; Eski Gümrük Müsteşarı ve Atılım Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu, Lojistik Derneği (LODER) Başkanı ve Lojistik Eğitim Standartları (LES) Komitesi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, UND Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Tutu, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, UND İcra Kurlu Başkan Yardımcısı Evren Bingöl, LES Komitesi üyeleri Pîrî Reis Üniversitesi DMYO Öğretim Görevlisi Barbaros Büyüksağnak ve KeyLine Genel Müdürü Dr. Kayıhan Ö. Turan ile eğitimin koordinasyonunu sağlayan UND Eğitim Merkezi Müdürü & Eğitimlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Muammer Ünlü ve 30 farklı üniversiteden 53 Akademisyen katılım sağladı.

Lojistik Eğitim Standartları Projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitim programının açılışında konuşan UND İcra kurulu Başkanı Alper Özel, karayolu taşımacılığının ülkemiz için önemine dikkat çekerek, 70 ülkeye doğrudan ulaşıldığını söyledi. Sektörün bir çok sorunu bulduğunu belirten Özel, eğitim programından beklentilerinin çok yüksek olduğunu kaydetti. Özel, “Bugün burada ders kitaplarında olmayan konular esas alınmış. Sektörümüzün farklı dilleri bilen lojistik uzmanlara ihtiyacı var bu nedenle sizlerden beklentimiz çok yüksek” dedi.

LODER Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş da yaptığı açılış konuşmasında, ders kitaplarında eğitimde benzerliği yaratacak bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Tanyaş, eğitimcilerin yetkinliklerini yükseltmek için eğitimcilerin de eğitilmesinin önemine işaret etti.

2 gün süren eğitim programında, eğitimciler sektörün önde gelen uzmanlarından ders aldılar. UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, UND İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Evren Bingöl, VIP Transport İşletme Müdürü Vedat Tutu, UND İcra Kurulu Üyesi Muammer Ünlü, UND Yönetim Kurulu Danışmanı ve Eski Gümrükler Genel Müdürü Cahit Soysal, İstanbul Barosu Taşımacılık ve Lojistik Komisyon Başkanı Av. Egemen Gürsel Ankaralı, Tırsan Treyler Satış Direktörü Haluk Özen, Reis Group CEO’su, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 36. Meslek Komitesi Komite Başkanı Ersan Keleş, UND Danışmanı Bilal Yeşil, Arkas Sigorta’dan Murat Çetin, Alışan İnsan Kaynakları Müdürü Dr. Gülşahiden Durucan uzmanlık alanlarıyla ilgili sunumlar yaptı.

Eğitim etkinliğinin ardından 10 test ve 1 vakadan analizinden oluşan bir sertifika sınavı yapıldı.

Gerçekleştirilen eğitime, Maltepe Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi , Şırnak Silopi MYO, Maltepe Üniversitesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç MYO, Mersin Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Toros MYO, Uşak Eşme MYO, Piri Reis Denizcilik MYO Bahçeşehir Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Beykoz Lojistik MYO, İstanbul Medipol Üniversitesi, THK Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, THK Ankara Havacılık MYO, Artvin Çoruh Hopa MYO, Yalova Üniversitesi Armutlu MYO ve Trakya Üniversitesi İpsala MYO’da görev yapan öğretim üyeleri katılım gösterdi.