UND, Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı ile Sektör Sorunlarını Görüştü - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, TÜRKİYE İHRACATÇILAR BİRLİĞİ BAŞKANI İLE SEKTÖR SORUNLARINI GÖRÜŞTÜ
UND, TÜRKİYE İHRACATÇILAR BİRLİĞİ BAŞKANI İLE SEKTÖR SORUNLARINI GÖRÜŞTÜ
A+A-
UND, Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı ile Sektör Sorunlarını Görüştü

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Gültepe'yi ziyaret etti. Ziyarete özellikle uluslararası tır sürücülerinin vize sorunları, gümrük süreçlerinde yaşanan aksaklıklar, sınır kapılarında yaşanılan beklemeler ve uluslararası tır geçiş belgesi kota sorunları ele alındı.

Görüşmede, sektördeki bu sorunların çözümü için yapılması gerekenler ve iş birliği imkanları tartışıldı. Uluslararası taşımacılıkta yaşanan engellerin aşılması ve işlemlerin daha verimli hale getirilmesi için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişi yapıldı.

Ayrıca, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının geniş katılımıyla gerçekleştirilecek olan bir çalıştay hususunda görüşüldü. Bu çalıştayın, sektördeki paydaşların bir araya gelerek sorunları tespit etmelerine ve çözüm önerileri sunmalarına olanak sağlayacağı belirtildi.

TİM-UND Ortak Çalışma Grubu Hakkında Anlaşma Sağlandı

Görüşmede ayrıca, UND ve Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) arasında, sektördeki sorunların belirlenmesi ve çözümler için ortak stratejilerin geliştirilmesi amacıyla ortak bir çalışma grubu kurulması konusunda anlaşma sağlandı.

UND-TİM ortak çalışma grubu, uluslararası taşımacılık sektöründe yaşanan zorlukların ele alınması ve çözüm yollarının belirlenmesi için önemli bir adım olarak değerlendirildi. Çalışma grubu ile sektördeki aktörler arasındaki iş birliğinin ve koordinasyonun güçlenmesi, sorunların daha etkin bir şekilde çözülmesine katkı sağlayacak.

Bu vesile ile TİM Başkanı Mustafa Gültepe’ye, Genel Sekreter Bilal Bedir ve ekibine sektörümüze vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Anılan ziyarete Derneğimizi temsilen, Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Baykara, Cihan Sünel, Onur Talay , Mutluhan Akan, Yusuf İlboğa , Ziya Güner, Oğuz Kurt, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin katılım sağladı.