UND, Tedarik Zincirinin Güçlendirilmesi İçin Rusya’daydı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, TEDARİK ZİNCİRİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ İÇİN RUSYA’DAYDI
UND, TEDARİK ZİNCİRİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ İÇİN RUSYA’DAYDI
A+A-
UND, Tedarik Zincirinin Güçlendirilmesi İçin Rusya’daydı

UND Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Şener ve Cihan Sünel, Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet MUŞ’un himayelerinde düzenlenen yuvarlak masa toplantısı ve Türkiye-Rusya İş Forumuna katılarak UND’yi temsil etti.


Yuvarlak masa toplantısında UND,

- Türkiye – Rusya arasında kurulması gereken Ro-Ro hattı,
- İkili geçiş belgesi kotası artışı,
- Transit geçiş belgesi kotası artışı,
- Gürcistan –Rusya sınırındaki beklemeler,


konularının gündeme getirdi.

UND Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Sünel, yuvarlak masa toplantısında Kazakistan transit geçiş belgelerine Kazakistan tarafından getirilen güzergâh zorunluluğunun, Orta Asya ticaretimize ve taşımacılığımıza yarattığı olumsuz etkiyi Ticaret Bakanımızın ve katılımcıların dikkatine sundu.

Akabinde UND adına Fatih Şener, Türk ve Rus işadamlarının katılımıyla gerçekleşen İş Konseyi toplantısında bir sunum gerçekleştirerek, Türk uluslararası karayolu taşımacılarının yaşadıkları zorluklar, ülkelerimiz arasında ihracatın gelişmesi için taşımacılığa verilmesi gerekli destekler konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Ticaret Bakanımız, Lojistik sorunların çözümü için tüm Rus Kurumlarının da katılımıyla işbirliği yapılması gerektiğini ve iki ülke arasında acilen Türkiye ve Rusya arasında Ro-Ro hattında kurulmasının gerekli olduğunu ifade etti.