UND Takibindeki İsrail Sürücü Vize Sorunu Çözümlendi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND TAKİBİNDEKİ İSRAİL SÜRÜCÜ VİZE SORUNU ÇÖZÜMLENDİ
UND TAKİBİNDEKİ İSRAİL SÜRÜCÜ VİZE SORUNU ÇÖZÜMLENDİ
A+A-

Haziran 2022 tarihine kadar Covid-19 kısıtlamaları kapsamında yabancı sürücülerin girişinin yasak olduğu İsrail üzerinden gerçekleştirilen taşımalarda sürücü vizeleri konusunda sorunlar yaşandığı, üye firmalarımız tarafından Derneğimizle paylaşılmış olup, konu Derneğimizce yakın takibe alınmıştı.

Tel Aviv Büyükelçiliği ve Ticaret Müşavirliğimiz üzerinden gerçekleştirilen girişimler ile, İsrail’e Ro-Ro seferleri gerçekleştiren firma yetkilileri ile sürücü vize sorununun çözümü yönünde eşgüdümlü şekilde çalışmalar yürütülmüş; Ro-Ro ile İsrail’e ve İsrail üzerinden Ürdün’e yük taşıması gerçekleştiren firmalarımızdan alınan sürücü listelerinde yer alan sürücüler için çok girişli vizeler İsrail makamlarından talep edilmiştir.

İsrail Dışişleri Bakanlığı mensupları sendikasının grev kararı nedeniyle Türk sürücülerinin vize başvurularında gecikmeler ve vizelerin tek girişli olarak düzenlenmesi şeklinde yaşanan sorunlar Derneğimizce İsrail Başkonsolosluğu nezdinde gündeme getirilerek çözüm için destekleri talep edilmiştir.

İsrail Başkonsolosluğu ile yürütülen yoğun temaslar sonucunda, söz konusu grevin sonlandığı ve vize işlemlerinin normale döndüğü, sürücülerimize İsrail makamları tarafından çok girişli vizelerin düzenlenmeye başladığı bilgisi alınmıştır.

Derneğimiz, İsrail’e ve İsrail üzerinden Ürdün’e gerçekleştirilen taşımalarda yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeye devam etmekte olup; sürücü vizeleri konusunda sorun yaşayan üyelerimizin Derneğimize info@und.org.tr adresinden veya üye whatsapp grupları üzerinden bilgi vermelerini rica ederiz.