UND, Polonya, Çekya, Macaristan, Avusturya Taşımacılık Konularını Dışişleri Bakanlığı’nın Gündemine Taşıdı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, POLONYA, ÇEKYA, MACARİSTAN, AVUSTURYA TAŞIMACILIK KONULARINI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN GÜNDEMİNE TAŞIDI
UND, POLONYA, ÇEKYA, MACARİSTAN, AVUSTURYA TAŞIMACILIK KONULARINI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN GÜNDEMİNE TAŞIDI
A+A-
UND, Polonya, Çekya, Macaristan, Avusturya Taşımacılık Konularını Dışişleri Bakanlığı’nın Gündemine Taşıdı

Derneğimiz Heyeti, 27.04.2022 tarihinde Orta ve Kuzey Avrupa Genel Müdürü Büyükelçimiz Sayın Hayriye Kumaşçıoğlu’nu makamında ziyaret etmiştir.

Gerçekleştirilen görüşmelerde Macaristan transit geçiş kota sorunun sona ermesi nedeniyle Çekya ve Polonya güzergahı üzeri taşıma operasyonlarının arttığı ifade edilmiştir. Bu doğrultuda taşımların sorunsuz gerçekleştirilmesini teminen Polonya ve Çekya ile gerçekleştirilen hükümetler arası görüşmelerde ülkemiz uluslararası taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren firmaların taleplerinin heyetler ile paylaşıldığı ifade edilmiştir.

Macaristan hususunda ise BiReg sisteminde yaşanılan sorunların hükümetler arası görüşmelerde en üst seviyede gündeme getirildiğini ve BiReg sisteminden ülkemiz taşımalarının muaf olması dahil bir çok talebin Macar makamlarına iletilerek sürecin takip edildiği ifade edilmiştir.

Son olarak Maribor-Wells hattında yaşanan sorunlar Sayın Büyükelçi ile paylaşılmış ve çözüm önerileri hususunda istişarelerde bulunulmuştur

Görüşmeye Sayın Büyükelçi Hayriye Kumaşçıoğlu, Elçi Sayın Özgür Kıvanç Altan, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, İcra Kurulu Başkan Yardımcıları Elif Savrum ve Kadir Çirkin, UND Avrupa Ülkeler Uzmanı Muhammet Külal Holoğlu katılım göstermiştir.

Sayın Büyükelçimiz Hayriye Kumaşçıoğlu’na sektörümüz adına teşekkürlerimizi arz ederiz.