UND Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Üyelerinden Ardahan Valiliği ve Gürcistan Bağlantılı Sınır Kapılarına Ziyaret - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND KARADENİZ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNDEN ARDAHAN VALİLİĞİ VE GÜRCİSTAN BAĞLANTILI SINIR KAPILARINA ZİYARET
UND KARADENİZ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNDEN ARDAHAN VALİLİĞİ VE GÜRCİSTAN BAĞLANTILI SINIR KAPILARINA ZİYARET
A+A-
UND Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Üyelerinden Ardahan Valiliği ve Gürcistan Bağlantılı Sınır Kapılarına Ziyaret

UND Başkan Yardımcısı Haşim Çavdar, Yönetim Kurulu Üyeleri Alişan E. Topaloğlu ve K. Faysal Çillioğlu; Ardahan Valisi Sayın Hayrettin Çiçek, Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, Sarp Gümrük Müdürü Şenol Alkan, Türkgözü Gümrük Müdür Yardımcısı Halil Ergen ve Aktaş Gümrük Müdür Yardımcısı Neşet Koç’u makamlarında ziyaret etti.

Derneğimiz heyeti, 24 Nisan 2024 tarihinde Ardahan il sınırlarındaki Türkgözü ve Aktaş sınır gümrüğü yetkilileriyle sektörel konularda görüşmeler gerçekleştirerek birlikte saha ziyaretinde bulunmuş ve akabinde Ardahan Valisi Sayın Hayrettin Çiçek’ i makamında ziyaret etmiştir. Sayın Vali ile gerçekleştirilen görüşmede, Aktaş ve Türkgözü sınır kapılarının coğrafya ülkeleri açısından önemi vurgulanmış, bu bağlamda pandemi ve sonrasında ülkemiz üzerinden sürdürülen ticarette iki kapıya yönelen TIR trafiğinin kesintiye uğramaksızın artarak devam edeceği paylaşılarak yatırımların uzun vadeli olacak biçimde planlanması gerektiği ifade edilmiştir. Sayın Valinin, Ardahan ili sınırlarındaki her iki sınır kapısıyla ilgili konulara fazlasıyla hakim olması ve TIR trafiğinde aksaklığa sebebiyet veren sorunların çözümüne yönelik interaktif biçimde katkı sunması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

UND Heyeti, Türkgözü ve Aktaş sınır kapısı ziyaretleri sonrasında Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Sayın Ersin Başaran ve Sarp Gümrük Müdürü Şenol Alkan’ı makamlarında ziyaret ederek Türkgözü ve Aktaş saha ziyareti bulgularıyla alakalı değerlendirmeler sonrasında birlikte Sarp sınır kapısında saha ziyareti gerçekleştirdi.

Ülkemizin daimi menfaati için görevlerini eksiksiz biçimde ifa eden ve bizimle her daim etkin iletişim kuran Ticaret Bakanlığı yetkililerimize müteşekkiriz.