UND, Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapılarında Son Durumu Görüştü - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, KAPIKULE VE HAMZABEYLİ SINIR KAPILARINDA SON DURUMU GÖRÜŞTÜ
UND, KAPIKULE VE HAMZABEYLİ SINIR KAPILARINDA SON DURUMU GÖRÜŞTÜ
A+A-
UND, Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapılarında Son Durumu Görüştü

UND, 02.08.2022 tarihinde ülkemiz ile Bulgaristan arasındaki sınır kapıları olan Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarına ziyaret gerçekleştirmiştir.

Gerçekleştirilen ziyarette, son dönemlerde sınır kapılarından yolcu giriş-çıkışlarında yaşanan yoğunluğun etkisi görüşülmüştür. Yaz dönemi nedeni ile yolcu giriş ve çıkışlarında yaşanan yoğunluktan TIR’ların en az düzeyde etkilenmesi amacıyla istişarelerde bulunulmuştur.

İlk olarak, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Sayın Nihat Kınık ziyaret edilmiştir. Sayın Kınık, ülkemizin artan ihracatına paralel olarak TIR geçişlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı uluslararası karayolu taşımacılığı faaliyeti gerçekleştiren firmaların ve sürücülerin sınır kapılarında beklemesinin önüne geçmek amacıyla sürekli olarak Bulgar makamları ile iletişim halinde olduklarını ve geçişlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için personellerin gayret gösterdiğini ifade etmiştir.

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında ikinci olarak, Hamzabeyli Gümrük Müdürü Sayın Hayati Demir ziyaret edilmiştir. Derneğimiz Heyeti, Sayın Demir ile birlikte Lesovo sınır kapısını ziyaret etmiş olup Lesovo sınır kapısında gerçekleştirilen iyileştirmeler kapsamında sınır geçişlerinin 4 perondan düzenli olarak yapıldığı gözlemlenmiş ve iki ülke makamlarının sınır geçişlerine ilişkin işbirliğinin önemine vurgu yapılmıştır.

Söz konusu ziyaretler kapsamında desteklerinden dolayı Sayın Nihat Kınık’a ve Sayın Hayati Demir’e teşekkürlerimizi arz ederiz.

Gerçekleştirilen ziyaretlere Derneğimizi temsilen İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin ve Hamzabeyli Temsilcisi Gürbüz Yılkan katılım sağlamıştır.