UND, Kamu ve Sektör Temsilcileri ile Kapıkule Ve Hamzabeyli Sınır Kapılarında Bir Araya Geldi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, KAMU VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE KAPIKULE VE HAMZABEYLİ SINIR KAPILARINDA BİR ARAYA GELDİ
UND, KAMU VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE KAPIKULE VE HAMZABEYLİ SINIR KAPILARINDA BİR ARAYA GELDİ
A+A-
UND, Kamu ve Sektör Temsilcileri ile Kapıkule Ve Hamzabeyli Sınır Kapılarında Bir Araya Geldi

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, beraberinde TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş, UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin katılımıyla yurt dışı ticaretin önemli noktalarından Kapıkule Sınır Kapısı'nda incelemede bulunuldu.

Saha ziyaret öncesi yapılan toplantıda UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras İhracatımızın performansını belirleyen sınır kapılarındaki bekleme süreleri ve bundan kaynaklı yaşanan sorunları dile getirdi. Bölgemizdeki yaşanan son gelişmeler dikkate alındığında Kapıkule- Kapıtan Andreevo sınır kapısının artık Türk-Bulgar sınır kapısı olmadığı AB- Avrasya Sınır Kapısına dönüştüğünü vurguladı. Avrupa’nın en yoğun sınır kapısı olan bu kapıya farklı bir önem verilmesi gerektiğini ifade etti.

Saha ziyareti sırasında Türkiye Bulgaristan arasında sınır geçiş süreçleri incelenmiş, sınır kapılarında yaşanan beklemelerin ve sürelerin düşürülmesine yönelik konular istişare edildi.