UND, İtalya, İspanya, Portekiz Taşımacılık Konularını Dışişleri Bakanlığı İle Görüştü - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, İTALYA, İSPANYA, PORTEKİZ TAŞIMACILIK KONULARINI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI İLE GÖRÜŞTÜ
UND, İTALYA, İSPANYA, PORTEKİZ TAŞIMACILIK KONULARINI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI İLE GÖRÜŞTÜ
A+A-
UND, İtalya, İspanya, Portekiz Taşımacılık Konularını Dışişleri Bakanlığı İle Görüştü

Derneğimiz Heyeti, 27.04.2022 tarihinde Güney ve Batı Avrupa Genel Müdürü Büyükelçimiz Sayın Şebnem İncesu’yu makamında ziyaret etmiştir.

Gerçekleştirilen görüşmede ülkemiz ihracatının artışı paralelinde İtalya, İspanya ve Portekiz taşımalarına yönelik istişarelerde bulunulmuştur.

Dışişleri Bakanlığı tarafından uluslararası taşımacılık faaliyeti konularının yakından takip edildiği dile getirilmiş ve hükümetler arası görüşmelerde konuların görüşülmesi için toplantı gündemlerinde yer alınmasının sağlandığı ifade edilmiştir.

Sayın Büyükelçi, ülkemiz ile İtalya arasında artan ticaret hacmine istinaden geçiş kotalarının güncellenmesi amacıyla gerekli girişimlerin gerçekleştirildiğini ve takibinin yapıldığını ifade etmiştir. Bu nedenle İtalya’da taşımaların sorunsuz gerçekleşmesi için ülkemiz taleplerinin İtalyan makamları ile yapılan görüşmelerde paylaşıldığını belirtmiştir.

İspanya hususunda ise İzmir’den Taragona’ya başlayan Ro-Ro hattının iki ülke arasındaki taşımacılık operasyonlarına önemli bir katkı sağladığı ve İspanya’nın hem ikili ve hem transit konumunun bu doğrultuda öneminin arttığı ifade edilmiştir.

Görüşmeye Sayın Büyükelçi Şebnem İncesu, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, İcra Kurulu Başkan Yardımcıları Elif Savrum ve Kadir Çirkin, UND Avrupa Ülkeler Uzmanı Muhammet Külal Holoğlu katılım göstermiştir.

Sayın Büyükelçimiz Şebnem İncesu’ya sektörümüz adına teşekkürlerimizi arz ederiz.