UND İpsala Sınır Kapısını Ziyaret Etti - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND İPSALA SINIR KAPISINI ZİYARET ETTİ
UND İPSALA SINIR KAPISINI ZİYARET ETTİ
A+A-
UND İpsala Sınır Kapısını Ziyaret Etti

UND, 2020 yılı Mart ayı itibari ile inşaatın birinci fazının tamamlanmasının beklenmekte olduğu İpsala Sınır kapısında devam eden inşaat sürecini yerinde incelemek için sınır kapısı ziyareti gerçekleştirdi. Halihazırda 2 çıkış 1 geliş olmak üzere faaliyetlerine devam eden sınır kapısının inşaat süreci tamamlanması ile birlikte 5 çıkış 5 geliş olmak üzere toplam 10 perondan TIR geçiş işlemleri gerçekleştirilebilecektir.

Diğer taraftan mevcut bulunan 7 adet akaryakıt dolum cihazı sayısı ise 12 adete yükselecektir. İnşaatın tamamlanması ile birlikte İpsala Sınır Kapısı 1600 metrekarelik bir yerleşkeye sahip olacak ve tamamlanacak olan iyileştirmeler ile İpsala Sınır Kapısı İhracat çıkışlarını günlük 650 adete çıkartabilecek bir potansiyele sahip olacaktır. Proje bitiminde, tescil, kantar ve polis görevlilerinin tek durak üzerinden hizmet vermesi planlanmaktadır.

Sınır Kapısı ziyareti kapmasında, İpsala Gümrük Müdürü Mustafa Kemal Mısırlıoğlu, İpsala Gümrük Müdür Yardımcısı Ömer Yaşar, Derneğimiz Yunanistan Çalışma Grubu Üyesi Oktay Tarhan, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Elif Savrum ve İcra Kurulu Üyesi Kadir Çirkin’in katıldığı görüşmelerde Sınır Kapısında yaşanan beklemelere dair alınabilecek tedbirler değerlendirilmiştir.