UND Iğdır Doğubeyazıt Çalışma Grubu Dilucu Gümrük Müdürü ve GTİ Müdürü Ziyaret Etti - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND IĞDIR DOĞUBEYAZIT ÇALIŞMA GRUBU DİLUCU GÜMRÜK MÜDÜRÜ VE GTİ MÜDÜRÜ ZİYARET ETTİ
UND IĞDIR DOĞUBEYAZIT ÇALIŞMA GRUBU DİLUCU GÜMRÜK MÜDÜRÜ VE GTİ MÜDÜRÜ ZİYARET ETTİ
A+A-
UND Iğdır Doğubeyazıt Çalışma Grubu Dilucu Gümrük Müdürü ve GTİ Müdürü Ziyaret Etti

17.03.2022 Tarihinde Iğdır Doğubeyazıt Çalışma Grubu Başkanı Sinan REHBER, Yaşar AKARSU(Serhat Nakliyat), Hüseyin GÖGCE(Musaoğulları Nakliyat) ve Gürbulak Temsilcisi Bayram ATALAY Dilucu Gümrük müdürü ve GTİ Gümrük müdürünü ziyaret ederek bilgi aldı.

UND Heyeti, Gürbulak gümrük sahasının modernizasyon kapsamında inşaat çalışmalarının başlamasıyla, İran tarafının, Bazergan sınır kapısında yük boşaltan Türk araçlarının Nahcivan sınır kapısına sevk etmeleri, Dilucu sınır kapısında oluşabilecek araç kuyruklarının önlenmesi ve alınabilecek tedbirler konusunda bilgi aldı.

Dilucu Gümrük müdürü Mete AĞZIBÜYÜK Gümrük sahasının 20 araçlık kapasitenin olmasına rağmen günlük giriş yapan araç sayısının oldukça yüksek olduğu ve İran Bender Abbas yüklerinin de Gürbulak yerine Dilucu sınır kapısına yönlendirilmesi, kontrollerin uzun sürmesi ve iş akışını yavaşlattığını, bunun yerine Bender Abbas yüklerinin farklı bir kapıya yönlendirmesi araç yoğunluğunun önüne geçileceğini ifade etti. Ayrıca mevcut sahada yüklerin tespiti, yük boşaltmak için bir rampanın olmadığı ve yüklerin sahanın herhangi bir yerine boşalttıkları, bu sebeple iş akışını yavaşlattığını aktardı.

Sahadaki Hamaliye işlerinin yürütülmesi yetkisinin GTİ de olduğunu beyan eden GTİ İşletme Müdürü Nusret KASAPOĞLU Dilucu sınır kapısında oluşacak araç yüklerinin tespiti için 2 adet forklift 24 saat esasına göre çalıştırdıklarını personel sayısını da 21 den 25’e çıkaracaklarını ve iki vardiya şeklinde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.