UND Erasmus + Yurtdışı Lojistik Staj ve Eğitim Programı Kapsamında Proje Ortağı Okullarla Tanışma Toplantısı Gerçekleştirildi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND ERASMUS + YURTDIŞI LOJİSTİK STAJ VE EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA PROJE ORTAĞI OKULLARLA TANIŞMA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
UND ERASMUS + YURTDIŞI LOJİSTİK STAJ VE EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA PROJE ORTAĞI OKULLARLA TANIŞMA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
A+A-

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), 2021 yılında Erasmus+ Mesleki Eğitim Alanında Öğrenici ve Personel Hareketliliği alanında Erasmus + Akreditasyonu kazanmıştır.

Bu Akreditasyon kapsamında, 2022-2027 yılları arasında UND koordinasyonunda, yurtdışındaki öğrenme/staj faaliyetlerine ev sahipliği yapacak sektör firmalarının katkılarıyla yurtdışı eğitim/öğrenme faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

Akredite Kurum olarak, ilk uygulama döneminde Türkiye çapında lojistik alanında eğitim veren 26 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ve eğitmenlerini, yurtdışında staj ve işbaşı eğitim imkanı ile buluşturmayı hedefleyen Derneğimiz, 24 Haziran tarihinde proje ortağı okulların temsilcilerinin katılımıyla bir tanışma toplantısı gerçekleştirdi ve proje yol haritası paylaşıldı.

Uluslararası taşımacılık ve lojistik alanında bilgi ve becerilerin artırılması, uluslararası bakış açılarının kazanılması ve dil becerilerinin uygulamalı olarak geliştirilmesi için “yurtdışı deneyimi”nin çok önemli bir araç ve imkan olacağına inanıyoruz.

Bu amaçla, yurtdışına gönderilecek lise öğrencileri ve eğitmenlerine ev sahipliği yapmayı arzu eden veya yurtdışındaki partner firmaları üzerinden sürece destek verebilecek sektör firmalarının Programa katılım için aşağıdaki formun doldurulmasını önemle rica ederiz.

BAŞVURU FORMU: https://www.lojistikerasmus.com/index.php/ortaklik-bilgileri-formu/

* UND burs desteğiyle yurtdışına gönderilecek olan kişiler, yurtdışında kalacakları süre boyunca Program bütçesi kapsamında mali destek alacaktır. Dolayısıyla yurtdışında çeşitli ülkelerde ortaklığı /şubesi veya herhangi bir iş birliği olan kurumlarda / işyerlerinde gerçekleştirilecek olan staj/eğitim faaliyetleri süresince bu öğrencilerin seyahat, konaklama, iaşe masrafları proje bütçesinden karşılanacak; yurtdışında ev sahibi olacak partner firmaya hiçbir maliyet yüklenmeyecektir.