UND - Dışişleri Bakanlığı ‘’Schengen Vize Çalışma Grubu Toplantısı” Gerçekleştirildi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND - DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ‘’SCHENGEN VİZE ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ
UND - DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ‘’SCHENGEN VİZE ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ
A+A-
UND - Dışişleri Bakanlığı ‘’Schengen Vize Çalışma Grubu Toplantısı” Gerçekleştirildi

Derneğimiz 5 Kasım 2020 Perşembe günü Dışişleri Bakanlığımızı ziyaret etmiş ve pandemi sürecinde Bakan Yardımcımız Sayın Selim Yavuz Kıran’ın talimatı doğrultusunda kurulmuş olan “Schengen Vize Çalışma Grubunun” ikinci toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Büyükelçi Sayın Tunca Özçuhadar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda UND tarafından; “AB Komisyonu Schengen Görüşmeleri, Yeni Schengen Vize Kuralları, Vize Retlerine İlişkin Vaka Çalışmaları ve Konsolosluklardan Son Gelişmeler” gündemleri ile ilgili kapsamlı bir sunum yapılmış, sektörümüzün Schengen vizeleri ile ilgili karşılaştığı tüm sorunlar paylaşılmış ve çözüm önerileri ile ilgili değerlendirmelerde bulunulmuştur. Toplantıya Derneğimizi temsilen UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, Başkan Yardımcıları Elif Savrum ve Evren Bingöl, Genel Koordinatör Nejla Albayrak katılım sağlamıştır.

Sektörümüzde faaliyet gösteren sürücülerimizin vize sorunlarının aşılması ve süreçlerinin iyileştirilmesi amacıyla desteklerini esirgemeyen Büyükelçi Sayın Tunca Özçuhadar ve ekibine sektörümüz adına teşekkür ediyoruz.