UND "Dijitalleşme Çalışma Grubu" Kuruluyor! - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND "DİJİTALLEŞME ÇALIŞMA GRUBU" KURULUYOR!
UND "DİJİTALLEŞME ÇALIŞMA GRUBU" KURULUYOR!
A+A-
UND

Lojistik ve taşımacılıkta verimlilik, optimizasyon, hız ve zamanlama her zamankinden çok daha önemli hale geldi.

Küresel lojistik sektörünün bu ihtiyaca en iyi şekilde yanıt verebilmek için blok zincir, otomasyon, veri analitiği, tedarik zinciri yönetişimi, dijital ikiz, siber güvenlik, nesnelerin interneti ile anlık takip, 5G, yapay zekâ çözümleri ve artırılmış gerçeklik gibi dijitalleşme konularına yoğunlaştığı gözlemlenmektedir.

UND Üyelerinin Endüstri 4.0’a daha hızlı uyum sağlayabilmesi ve sektörün dijital dönüşümüne katkı sağlayabilmek adına “Dijitalleşme Çalışma Grubu” kurulacaktır.

Tüm dünyada gelişmekte olan dijitalleşme teknolojilerindeki fırsatları birlikte tespit etmek, bu fırsatların taşımacılık ve lojistik sektörü üzerindeki etkilerini analiz etmek ve yenilikçi stratejiler belirlemek üzere değerli üyelerimizi çalışma grubumuza katılmaya davet ederiz.

UND Dijitalleşme Çalışma Grubu, Dijital dönüşüm teknolojilerinin taşımacılık ve lojistik sektörüne etkileri ile alakalı çalışmalar yapmak, bu çalışmalar ile alakalı düzenli raporlar yayınlamak, bu çalışmalardan üyelerini, kamu kurum ve kuruluşlarını haberdar etmek, ilgili çalışma alanında mevzuat geliştirilmesi ve kamu kurumlarına görüş verilmesi amacı gütmek, üyelerine özel etkinlikler düzenlemek için faaliyet gösterecektir.

UND Dijitalleşme Çalışma Grubu’nun raporları ve etkinlikleri öncelikle UND üyeleri ve çalışma grubu katılımcıları ile paylaşılacak, ayrıca çalışma sonuçları tüm sektörün ve ilgililerin erişimine UND internet sayfasında hazırlanacak özel bir bölüm ile sunulacaktır.

Katılımcıların görüş ve önerileri ile şekillendirilecek olan çalışma grubunda yer almak için aşağıdaki başvuru formunun doldurulması gereği önemle duyurulur.