UND, Burgas TSO İle Toplantı Gerçekleştirdi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, BURGAS TSO İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ
UND, BURGAS TSO İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ
A+A-
UND, Burgas TSO İle Toplantı Gerçekleştirdi

03.05.2023 tarihinde UND ile Burgas BTSO arasında UND merkez ofisinde bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen toplantının ana gündem maddesini Türkiye ve Bulgaristan (Burgas Limanı) arasında bir Ro-Ro/Ro-Pax hattının açılması oluşturmuştur.

Burgas TSO yetkilileri, Türkiye’den Bulgaristan’a direkt bir Ro-Ro/Ro-Pax hattının açılmasının önem arz ettiğini ifade etmiş olup bu konuda Derneğimiz görüşleri talep edilmiştir.

UND’nin alternatif Ro-Ro hatlarına her zaman destek verdiği belirtilmiş olup açılması talep edilen hattın maliyet, haftalık sefer sayısı, operasyon süresi gibi hususlar açısından makul olmasının gerekliliği Bulgar yetkililere iletilmiştir.

İki ülke arasında kurulacak olan bir Ro-Ro/Ro-Pax hattının karayolunun yükünü hafifleteceği, gümrüklerde bekleme sürelerini azaltacağının altı çizilmiştir.

Toplantıya Derneğimizi temsilen UND Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Ergun Bilen, UND Başkan Yardımcısı Ahmet Yayman, UND Yönetim Kurulu Üyesi Ziya Güner, UND İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Elif Savrum, UND İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin, UND Avrupa Ülkeleri Uzmanı Muhammet Külal Holoğlu katılım sağlamıştır.

Burgas TSO adına toplantıya Todor Demirkov (Bg/Burgas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Kiro Rusev (Bg/Burgas Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı), Deyan Dimov (Burgas Deniz Limanı Müdürü/ Burgas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi), Boryana Zheleva (Yönetici Müdür/ Burgas Ticaret ve Sanayi Odası), Erol Sherifov (Oda Üyesi-Tercüman/Burgas Ticaret ve Sanayi Odası), Ahmet Alper (Oda Temsilcisi/ Burgas Ticaret ve Sanayi Odası) katılım sağlamıştır.