UND Brüksel Heyeti Sektör Gündemlerini Paylaşmak Üzere Avrupa Parlamentosu'nda Temaslar Gerçekleştirdi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND BRÜKSEL HEYETİ SEKTÖR GÜNDEMLERİNİ PAYLAŞMAK ÜZERE AVRUPA PARLAMENTOSU'NDA TEMASLAR GERÇEKLEŞTİRDİ
UND BRÜKSEL HEYETİ SEKTÖR GÜNDEMLERİNİ PAYLAŞMAK ÜZERE AVRUPA PARLAMENTOSU'NDA TEMASLAR GERÇEKLEŞTİRDİ
A+A-
UND Brüksel Heyeti Sektör Gündemlerini Paylaşmak Üzere Avrupa Parlamentosu'nda Temaslar Gerçekleştirdi

9-11 Ekim 2023 tarihlerinde Brüksel’e ziyaret gerçekleştiren UND Heyeti, Türk taşımacılarının Türkiye-AB taşımalarında yaşadıkları sorunları aktarmak ve çözüm sürecinde destek talep etmek üzere 11 Ekim’de Avrupa Parlamentosu’nda bazı temaslarda bulundu.

Avrupa Parlamentosu Uluslararası Ticaret ve Dış İlişkiler Komiteleri ve Türkiye-AB Ortak Parlamento Komitesi Üyesi Milletvekili Andrey Kovatchev ile gerçekleştirilen görüşmede, Türkiye-Bulgaristan sınır geçişlerinin hızlandırılmasına yönelik olarak Bulgaristan tarafıyla yürütülebilecek işbirlikleri ana gündem olarak ele alındı. Bulgaristan hükümeti ile yakın temasta olan milletvekili, Türkiye-Bulgaristan arasındaki taşımalarda yaşanan sorunlara hızlı çözüm için her zaman aktif destek verebileceğini ifade etti.

UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Yayman, İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Evren Bingöl ve Yönetim Kurulu Avrupa Birliği Danışmanı Can Baydarol’un katıldığı Brüksel Heyeti, Avrupa Parlamentosu Politika Danışmanı ve Türkiye-AB Dostluk Grubu Genel Sekreteri İpek Tekdemir Rupp ile gerçekleştirdiği görüşmede Türk taşımacılarının AB ile ilgili olarak yaşadıkları güncel sorunları aktardı. Tekdemir Rupp, bahse konu sorunların AB ekonomisine olumsuz etkilerine dikkat çekilmesi amacıyla AB Parlamentosunda daha geniş kesimlere aktarılabileceği ortak etkinlikler düzenlenebileceğini belirtti.