UND, Batum Başkonsolosu Sayın Rıza Kağan Yılmaz’ı Ziyaret Etti - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, BATUM BAŞKONSOLOSU SAYIN RIZA KAĞAN YILMAZ’I ZİYARET ETTİ
UND, BATUM BAŞKONSOLOSU SAYIN RIZA KAĞAN YILMAZ’I ZİYARET ETTİ
A+A-
UND, Batum Başkonsolosu Sayın Rıza Kağan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

UND Heyeti, 01.12.2022 tarihinde Batum Başkonsolosu Sayın Rıza Kağan Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen görüşmenin ana gündem maddelerini Sarp, Türkgözü ve Aktaş sınır kapılarının geçiş süreçlerinin iyileştirilmesi oluşturdu.

İlaveten, özellikle son dönemde Gürcistan üzeri ülkemize gerçekleştirilen taşımalarda uygulanan güzergah zorunluluğu da gündeme gelmiş olup bu uygulamanın etkileri ve yeniden düzenlenmesine yönelik çözüm önerileri istişare edildi.

Diğer taraftan, Gürcistan tarafındaki TIR parklarının yetersiz kapasitesi nedeniyle yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri istişare edilmiş olup düzenli bir TIR parkı alanının inşasının gerekliliğinin Gürcistan makamları ile paylaşılması yönünde mutabakata varıldı.

Son olarak, iki ülke sınır gümrük idareleri arasındaki işbirliğinin artırılmasına yönelik projeler değerlendirildi.

Gerçekleştirilen görüşmelerdeki olumlu yaklaşımları ve Derneğimiz heyetini kabul ettikleri için Sayın Rıza Kağan Yılmaz’a derneğimiz adına teşekkür ederiz.

Gerçekleştirilen görüşmeye UND Heyeti olarak Yönetim Kurulu Üyesi Alişan Ender Topaloğlu (Demirkol Nakliyat), TRABZON Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı Talat Parlak (Parlak Lojistik), İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin (UND), İcra Kurulu Üyesi Alpdoğan Kahraman(UND) ve TRABZON Temsilcisi Hakan Demircan (UND) katılım sağladı.