UND-ABADA İşbirliği İkinci Toplantısı Gerçekleştirildi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND-ABADA İŞBİRLİĞİ İKİNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
UND-ABADA İŞBİRLİĞİ İKİNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
A+A-
UND-ABADA İşbirliği İkinci Toplantısı Gerçekleştirildi

UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve ABADA Yönetim Kurulu Başkanı Habib Hasanov’un, ülkelerimiz arasındaki kardeşlik çerçevesinde UND-ABADA arasında ortak bir çalışma grubu oluşturulması talimatı doğrultusunda, ABADA’nın daveti üzerine UND, Azerbaycan’a işbirliği ziyaretinde bulundu.

Yapılan ziyaret kapsamında Dernekler arasında kıyaslama çalışmaları ve UND’nin Dernek kalite yönetim sistemleri hakkındaki tecrübesi, bir sunumla UND temsilcileri tarafından ABADA yetkilileri ile paylaşıldı.

Ayrıca UND ve ABADA, Orta Asya’ya önemli giriş kapılarından Samur(Azerbaycan)-Kazmalyar (Rusya) sınır kapısına ortak bir ziyaret gerçekleştirerek, kapının durumunu ve potansiyelini tespit etmek için ziyarette bulundu. Bu talep doğrultusunda, iki Dernek Azerbaycan gümrüğünü 10.09.2021 tarihinde ziyaret ederek, kapıyı yerinde inceledi. Sınır kapısına ilişkin tespitler, UND tarafından Resmi Kurumlarımız ile paylaşıldı.

UND Heyeti, Azerbaycan’da Türk Konseyi Ticaret Bakanları Zirvesi kapsamında Bakü’de bulunan Ticaret Bakanlığı, Lojistik Daire Bakanı Yusuf Karakaş’ı ziyaret ederek, Azerbaycan ve Orta Asya karayolu tedarik zincirinde yaşanan sorunları da Bakanlar toplantısı öncesi istişare etme fırsatı buldu.

UND Heyetinin Azerbaycan Derneği ziyareti sırasında Azerbaycan basını tarafından da ilgiyle karşılandı ve UND’nin Orta Koridorun ve Azerbaycan’ın lojistik gelişimi hakkında görüşleri alındı.

Ziyarete Derneğimizi temsilen UND Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Şener, İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve İcra Kurulu Üyesi Alpdoğan Kahraman katılım gösterdi.