UND, Azerbaycan Derneği ile Bakü’de Görüştü - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, AZERBAYCAN DERNEĞİ İLE BAKÜ’DE GÖRÜŞTÜ
UND, AZERBAYCAN DERNEĞİ İLE BAKÜ’DE GÖRÜŞTÜ
A+A-

UND, 14 Mart’ta ABADA (Azerbaycan Nakliyeciler Derneği) Başkanı Habib Hasanov’u ziyaret etti. Yapılan görüşmede, bölgede son dönemde yaşanan gelişmeler, Rusya-Ukrayna krizinde taşımaların ve sürücülerin durumu ile Azerbaycan geçişlerinde Türk nakliyecilerinden alınan yüksek ücretlerinin düşürülmesi için alınan kararlar ile hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

ABADA Başkanı Habib Hasanov ve ABADA Genel Sekreteri Kenan Gurbanov ile gerçekleştirilen görüşmede, Rusya-Ukrayna krizi nedeniyle bu bölgede kalan araçların ve sürücülerin kurtarılması için yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişi yapıldı. ABADA Başkanı Sayın Hasanov, Ukrayna krizinde Azerbaycanlı sürücülerin ülkelerine dönüşlerinin sağlanması noktasında UND tarafından kendilerine verilen destek için teşekkürlerini iletti. Yaşanan krizin bölge taşımalarına etkisi konusunda UND olarak, ihracatın ve taşımaların devamının artarak sağlanabilmesi için yeni çözüm yolları ve güzergah çalışmaları hakkındaki öneriler aktarıldı.

Azerbaycan geçişlerinde ödenen ücretlerin kaldırılması konusunda son durum hakkında bilgi talebinde bulunuldu. ABADA Başkanı Habib Hasanov, Nahcivan’daki gelişmeler ve Ermenistan arasındaki ilişkiler nedeniyle Azerbaycan’da meclis gündeminin oldukça yoğun olduğu ancak bu konunun biran evvel çözümlenmesi için sürecin takip edildiğini ve mücadele ettikleri belirtildi.

ABADA Başkanı Habib Hasanov ve Genel Sekreteri Kenan Gurbanov ile gerçekleştirilen görüşmeye UND’yi temsilen İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Elif Savrum katılım sağladı.