UND AETR ve Takograf Çalışma Grubundan “Takograf Muayenelerinden Kaynaklanan Cezaları” Önlemeye Yönelik Eğitici Video ! - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
Kapıkule (TR)
23.06.2021
İHRACAT
1 KM
İTHALAT
7 KM
AKARYAKIT
5.651 TL
Hamzabeyli (TR)
23.06.2021
İHRACAT
10 KM
İTHALAT
2 KM
AKARYAKIT
5.652 TL
Ipsala (TR)
23.06.2021
İHRACAT
0 KM
İTHALAT
0 KM
AKARYAKIT
5.561 TL
Gürbulak (TR)
23.06.2021
İHRACAT
0 KM
İTHALAT
0 KM
AKARYAKIT
-0 TL
Habur (TR)
23.06.2021
İHRACAT
0 KM
İTHALAT
0 KM
Sarp (TR)
23.06.2021
İHRACAT
3 KM
İTHALAT
9 KM
Maribor (SLO)
23.06.2021
İHRACAT
0 KM
İTHALAT
0 KM
Kalotina (BG)
23.06.2021
İHRACAT
2 KM
İTHALAT
3 KM
Batrovci (SRB)
23.06.2021
İHRACAT
5 KM
İTHALAT
2 KM
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND AETR VE TAKOGRAF ÇALIŞMA GRUBUNDAN “TAKOGRAF MUAYENELERİNDEN KAYNAKLANAN CEZALARI” ÖNLEMEYE YÖNELİK EĞİTİCİ VİDEO !
UND AETR VE TAKOGRAF ÇALIŞMA GRUBUNDAN “TAKOGRAF MUAYENELERİNDEN KAYNAKLANAN CEZALARI” ÖNLEMEYE YÖNELİK EĞİTİCİ VİDEO !
A+A-

Bilindiği gibi, uluslararası karayolu taşımacılığı yapan firmalara; takografların montajı, araç muayenesi ve takip sistemlerinin hatalı bağlantısı gibi teknik konulardan dolayı yurtdışında 800 € ile 5.000 € arasında değişen miktarlarda cezalar düzenlenebildiği, böylesi bir mağduriyet ile karşılaşılmaması adına alınması gereken önlemler ile ilgili bilgilendirme yapılmış idi.

Bahse konu cezalar ile karşı karşıya kalınmaması ve hatalı olabilecek takograf muayenelerinin araç yurtdışına çıkmadan önce taşımacı firmalar tarafından kontrolünün yapılabilmesi amacıyla, UND AETR ve Takograf Çalışma Grubu, takograf kalibrasyon aşamalarını ve kontrollerin nasıl yapılacağını anlatan bir video hazırladı. Video ile Türk nakliyecilerinin son dönemde teknik konular nedeniyle yurtdışında maruz kaldıkları yüksek cezaların ve usulüne göre yapılmayan montaj ve bağlantılardan kaynaklı aksaklıkların önüne geçilmesi hedeflendi.

Takografların esasına uygun montajı ve bağlantıları yapılmadığında cihazın düzgün çalışmaması, veri kayıpları, araç aksamlarının çalışmasını olumsuz etkilemesi, sürücü kartının slottan dışarı atılması gibi durumlarda yüksek cezalar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların ortadan kaldırılması ve yurtdışında cezalara maruz kalınmaması için 7 farklı noktada kontrollerin yapılması gerekiyor.

AETR ve Takograf Çalışma Grubu üyelerimizin gerçekleştirdiği özel bir çalışma kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onaylı bir serviste gerçekleştirilen çekimlerde 7 farklı noktada yapılması gereken kontroller hakkında bilgi veriliyor.

Takograf muayenelerinden kaynaklı cezaların önüne geçilebilmesi ve taşımacılarımızın bu kapsamda bilinçlendirilmesi amacıyla büyük emek ve mesai harcayarak hazırlanan video çalışması ile sektörümüze sağlanan değerli katkıları için “UND AETR ve Takograf Çalışma Grubu Başkan ve Başkan Yardımcısı ile birlikte tüm Çalışma Grubu Üyelerine” Derneğimiz ve sektörümüz adına teşekkürlerimizi sunarız.