Türk Polisi Macaristan Sınır Kapılarında TIR Sürücülerimize Destek Olmaya Devam Ediyor - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /TÜRK POLİSİ MACARİSTAN SINIR KAPILARINDA TIR SÜRÜCÜLERİMİZE DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR
TÜRK POLİSİ MACARİSTAN SINIR KAPILARINDA TIR SÜRÜCÜLERİMİZE DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR
A+A-
Türk Polisi Macaristan Sınır Kapılarında TIR Sürücülerimize Destek Olmaya Devam Ediyor

Bilindiği üzere, Türk nakliyecilerinin Avrupa’ya yapılan taşımalarda yoğun olarak kullandıkları ülke olan Macaristan’da Türk polisi görevlendirilmiştir. Macaristan ile yürütülen Dostluk Yolu Projesi kapsamında Türk Polisi Rözske (Macaristan-Sırbistan) ve Nagylak (Macaristan-Romanya) hudut kapılarında görevlerine devam etmektedir.

2021 yılı sonunda Macaristan ile yapılan anlaşma kapsamında yasal zemini oluşturulan Macaristan Dostluk Yolu Projesiyle; Batı Avrupa ülkelerine mal ve eşya taşıyan TIR şoförlerimiz göçmen kaçakçılığı olaylarından mağdur olmamaları amacıyla bilgilendirilmekte ve karşılaştıkları her türlü sorunun daha hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde çözümlenmesi sağlanmaktadır.

Macaristan sınır kapılarında görev yapan polislerimiz bulunduğu ülkelerde işbirliği içerisinde emniyet ve güvenlik faaliyetleri yanı sıra; işlemlerinin kolaylaştırılması, kaçak göçmenlerin ve sahte belge ile seyahat edilmesinin engellemesi dâhil birçok konuda vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır.

Bu önemli görevi başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlayan başta İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığımıza ve Budapeşte Büyükelçimiz Sayın Gülşen Karanis Ekşioğlu'na, Macar yetkililere ve sınırda görev yapan polislerimize sektörümüz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.