Türk Polisi Batrovci Sınır Kapısında Görevine Başarıyla Devam Ediyor - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /TÜRK POLİSİ BATROVCİ SINIR KAPISINDA GÖREVİNE BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR
TÜRK POLİSİ BATROVCİ SINIR KAPISINDA GÖREVİNE BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR
A+A-
Türk Polisi Batrovci Sınır Kapısında Görevine Başarıyla Devam Ediyor

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Sırbistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Ortak Devriye Polis Hizmetlerinin Uygulanması Hususunda Mutabakat Zaptı çerçevesi ile başlatılan Sıla Yolu Projesi sürücülerimize ve vatandaşlarımıza hizmet sunmaya devam etmektedir. Sırbistan Hudut Kapılarından geçişler esnasında sürücülerimizin ve vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlar ile mağduriyetlerini en aza indirmek ve doğru bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla Sırbistan’da bulunan hudut kapılarında turizm sezonu boyunca, Batrovci Kara Hudut Kapısında ise 3’er aylık periyotlar halinde 12 ay boyunca personel görevlendirmesi yapılmaktadır.

Derneğimizin de destek verdiği İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde Sırbistan güzergahını kullanan TIR sürücülerimiz, yüklerini uluslararası taşımacılık mevzuatına uygun bir şekilde taşırlarken göçmen kaçakçılığı konusunda hudut kapılarında görev yapan Türk Hudut Polislerimiz tarafından uyarılmakta, destek verilmekte ve kontrollere devam etmektedir.

Bu çerçevede Derneğimiz ve Bsec- Urta heyeti tarafından Batrovci sınır kapısı ziyaret edilmiş Türk ve Sırp yetkililerden bilgi alınmıştır. Batrovci sınır kapısı ziyaretinden sonra Şid sınır kapısı da ziyaret edilmiştir.

Bu vesileyle bu dönem sınır kapısında ve Belgrad merkezde destek olan polislerimize, Emniyet Müdürümüz Sayın Volkan Güneş'e, Ticaret Müşaviri Sayın Yasemin Yüce, Belgrad Büyükelçiliği Başkatibi Gizem Aydın Erdem'e ve Belgrad Büyükelçisi Sayın Hami Aksoy'a şükranlarımızı sunarız.

Sürücülerimizin herhangi bir düzensiz göçmen olduğunu tespit etmeleri veya şüpheleri olmaları durumunda sınır kapısına gelene kadar hiçbir şekilde müdahale edilmemesi, durumu Türkçe konuşan tercüman tarafından kullanılan +381 621 543 914 numaralı telefona whatsapp uygulaması üzerinden bildirmek suretiyle sınır kapısındaki kontrol noktasında gerekli kontrollerin resmi görevlilerce yapılmasını sağlamalıdırlar.