MÜSİAD Mardin'de 'Lojistiğin Kadim Güzergahı; İpekyolu' Paneli Düzenledi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /MÜSİAD MARDİN'DE 'LOJİSTİĞİN KADİM GÜZERGAHI; İPEKYOLU' PANELİ DÜZENLEDİ
MÜSİAD MARDİN'DE 'LOJİSTİĞİN KADİM GÜZERGAHI; İPEKYOLU' PANELİ DÜZENLEDİ
A+A-
MÜSİAD Mardin'de 'Lojistiğin Kadim Güzergahı; İpekyolu' Paneli Düzenledi

MÜSİAD Mardin Şubesi tarafından düzenlenen “Lojistiğin Kadim Güzergahı; İpekyolu“ konulu panel Mardin AKM Konferans Salonunda sektör bileşenlerinin geniş katılımıyla düzenlendi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük binasında bulunan Vali Koçaklar Salonunda düzenlenen panele MUSİAD Genel Merkez Lojistik Sektör Kurulu Başkanı Mehmet Metin Korkmaz, MUSİAD Genel Merkez Lojistik Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Zekeriya Savran, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı Bölge Müdürü Ümit Çatular, Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Aydoğan, İpekyol Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ayhan Çoşkuner konuşmacı olarak katılırken, paneli çok sayıda iş insanı ve sektör bileşeni takip etti.

UND adına zirveye katılan UND Yönetim Kurulu Üyesi M. Tahir Aydoğan konuşmasında, Türkiye’nin ve Irak’ın üretim ve dış ticaret olarak birbirini tamamlayan iki önemli ülke olduğunu belirterek bu bağı daha güçlendirmek gerektiğini aktardı. Habur ve İbrahim Halil sınır kapısı örnek bir kapı olduğu ve taşımacılar için önem arz ettiğini dile getiren Aydoğan, giderek artan ticaret doğrultusunda, Habur sınır kapısının genişletilmesinin ve geliştirilmesinin büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı.