Kombine Taşımacılık Yönetmeliği/Yeşil Lojistik Belgesi Bilgilendirme Webinarı Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /KOMBİNE TAŞIMACILIK YÖNETMELİĞİ/YEŞİL LOJİSTİK BELGESİ BİLGİLENDİRME WEBİNARI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
KOMBİNE TAŞIMACILIK YÖNETMELİĞİ/YEŞİL LOJİSTİK BELGESİ BİLGİLENDİRME WEBİNARI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
A+A-
Kombine Taşımacılık Yönetmeliği/Yeşil Lojistik Belgesi Bilgilendirme Webinarı Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

Derneğimiz tarafından planlanan webinarlar serisi kapsamında; 14 Aralık 2023 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Sinan Oğuz’un anlatımıyla “Kombine Taşımacılık Yönetmeliği/Yeşil Lojistik Belgesi” konulu bilgilendirme webinarı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen webinarda; Kombine Taşımacılık Yönetmeliği’nin amacı, Yeşil Lojistik Belgesi nedir ve hangi şartlara haiz taşımacılar söz konusu belgeyi temin edebilir, yeşil lojistik faaliyetleri, yeşil lojistik belgesi başvuru süreci, başvuru sürecinde yaşanabilecek sorunlar, yeşil lojistik faaliyetleri kapsamında sağlanan destekler, denetim ve belge iptalleri başta olmak üzere Kombine Taşımacılık Yönetmeliği ve Yeşil Lojistik Belgesine ilişkin tüm hususlar görüşülmüştür.

Toplantı sonunda, soru-cevap kısmına yer verilmiş olup katılımcılar tarafından yoğun olarak gönderilen sorular Sayın Sinan Oğuz tarafından cevaplanmıştır.

Söz konusu webinar kayıt altına alınmış olup Resmi YouTube hesabımızda yayımlanmıştır. Webinara erişmek için lütfen tıklayınız.

Başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürümüz Sayın Murat Baştor olmak üzere, sektörümüz için çok faydalı olan söz konusu webinarın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm Bakanlık yetkililerimize sektörümüz adına teşekkür ederiz.