Kayseri – Konya - Gaziantep Ortak Bölge Toplantısı Kayseri’de Yapıldı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /KAYSERİ – KONYA - GAZİANTEP ORTAK BÖLGE TOPLANTISI KAYSERİ’DE YAPILDI
KAYSERİ – KONYA - GAZİANTEP ORTAK BÖLGE TOPLANTISI KAYSERİ’DE YAPILDI
A+A-
Kayseri – Konya - Gaziantep Ortak Bölge Toplantısı Kayseri’de Yapıldı

Konya – Kayseri – Gaziantep Ortak Bölge Toplantısı 5 Ocak 2022 tarihinde Kayseri’de gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşması, UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Ergün Bilen tarafından yapılmış olup, bölge toplantılarının belirli aralıklarla “İşbirliği & Güçbirliği” teması altında gerçekleştirileceğini, ifade etmiştir. Toplantıda ayrıca, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Memik Hilmi Taner, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Şener ve Konya Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Şeflek de görüşlerini belirtmiş ve sektör konularının değerlendirildiği toplantıdan memnuniyetlerini ifade etmişlerdir.

UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel tarafından, İcra Kurulu tarafından yürütülen çalışmaları anlatan bir sunum yapılmış ve katılımcılar ile bilgi paylaşımında bulunulmuştur.

Üç bölge taşımacılarının bir araya geldiği toplantıda genel başlıkları ile ; Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmelik Değişikliği (TİO), U-ETDS Veri girişi zorunluluğunun ertelenmesi, YYS ve İzinli Gönderici uygulamaları, Gümrükte Yaşanılan Sorunlar, Vizeler, Yabancı Plakalı araçların ülkemizdeki haksız rekabet uygulamaları ve denetimleri, TÜVTÜRK muayeneleri, geçiş belgeleri ve UBAK konuları ele alınmıştır.

Toplantıya ev sahipliği yapan UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Sayın Ergün Bilen’e ve toplantıya Kayseri, Konya ve Gaziantep bölgelerinden iştirak eden tüm üyelerimize sektörümüz adına teşekkür ederiz.