KALDER Tarafından Düzenlenen 31. Kalite Kongresi "Riskin Ötesi: Bilim, Sektör ve Toplumda Adalet" Temasıyla Gerçekleştirildi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /KALDER TARAFINDAN DÜZENLENEN 31. KALİTE KONGRESİ "RİSKİN ÖTESİ: BİLİM, SEKTÖR VE TOPLUMDA ADALET" TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
KALDER TARAFINDAN DÜZENLENEN 31. KALİTE KONGRESİ "RİSKİN ÖTESİ: BİLİM, SEKTÖR VE TOPLUMDA ADALET" TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
A+A-
KALDER Tarafından Düzenlenen 31. Kalite Kongresi

Türkiye Kalite Dernekler'nin (KalDer), TÜSİAD iş birliği ile bu yıl 31'incisini düzenlediği Kalite Kongresi "Riskin Ötesi: Bilim, Sektör ve Toplumda Adalet" temasıyla gerçekleştirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) katkılarıyla gerçekleştirilen Kalite Kongresi'nin açılışını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, KALDER Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun yaptığı kongreye bilim, akademi ve iş dünyasının önde gelen temsilcileri katıldı.

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar yaptığı açılış konuşmasında; "Bu temayı seçmemizdeki temel belirleyici unsurlar; Dünya Ekonomik Forumu çıktıları ve artan küresel riskler ile içinde bulunduğumuz karmaşa ve belirsizlikler oldu. Baktığımızda yaşam şeklimiz ve iş anlayışımız değişimin de ötesinde hızlı bir dönüşüm içinde ilerliyor. Küresel hedeflerin baskısı; çevresel, sosyal ve ekonomik alandaki başarı ölçütlerimizi değiştiriyor, bizler de karşı karşıya kaldığımız riskler için doğru çözümler bulmak zorunda kalıyoruz. Riskleri aşmamızın temel koşulunun ise insanlık olarak hep birlikte bu dönüşüm çabasına destek vermemizden geçtiğine inanıyoruz. Herkesin katılabileceği sürdürülebilir bir dünya çabasında başarıya ulaşmamız, bilimde, sektörlerde ve toplumda özgür olmamıza ve bu özgürlüğü sağlayacak bir adalet zemini oluşturmamıza bağlı. İşte bu yüzden, adaletin ışığında risklerin karanlık tarafını aydınlık birer fırsata dönüştürecek cesareti gösterebilecek olanlarla bugün buradayız" diyerek kongrenin ana temasına dikkat çekti.

Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleştirilen kongrede, 10 farklı konu, akademisyenler, özel sektör temsilcileri, vakıf ve dernek başkanlarından oluşan alanında uzman konuşmacılarla ele alındı.

Kaynak Yönetiminde Talep Ve Değer Zincirinin Önemine Dikkat Çekildi

"Kaynaklar: Zincir Ne Kadar Güçlü?" oturumunun moderatörlüğünü UND Başkan Yardımcısı Fatih Şener üstlenirken konuşmacı olarak Ekol Lojistik EYS ve Sürdürülebilirlik Stratejileri Kıdemli Lideri Korhan İşçil, Türk Ekonomi Bankası Tedarik Direktörü Arda Polat ve KeyLine Lojistik Kurucusu Dr. Kayıhan Turan, talep ve değer zincirinin önemine dikkat çekti.

Gerçekleştirilen oturumda Pandemi ile beraber tedarik zincirinde yaşananlar, sektör ve müşteriler tarafında değişen alışkanlıklar, yapılması gerekenler ve alınması gereken önleyici tedbirler ele alındı.