Iğdır ve Doğubayazıt Çalışma Grubu Toplantısı Gerçekleştirildi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /IĞDIR VE DOĞUBAYAZIT ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
IĞDIR VE DOĞUBAYAZIT ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
A+A-
Iğdır ve Doğubayazıt Çalışma Grubu Toplantısı Gerçekleştirildi

Iğdır ve Doğubayazıt Çalışma Grubu Toplantısı 29 Mayıs 2024 tarihinde Iğdır Ticaret Ve Sanayi Odası meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Çalışma Grubu Başkanı Sinan Rehber (Tasa Grup), Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı Ömer Karahan (Karahan Lojistik) ,Cabbar Boran (Boran temsilcilik) ,Hüseyin Gökçe (Musaoğulları), Yaşar Akarsu (Serhat Uluslararası Nakliyat) ,Ercan Yeşilokut , Hasan Alagöz (Üç Oklar) ve UND Gürbulak Temsilcisi Ersin Şimşek katılım gösterdi.

Toplantıda, başta İran’da yaşanan akaryakıt ve ikili taşıma yapan araçlarda kod sorunu, gümrük sahasındaki araçların bekleme süresinin uzatılması, İl Özel İdarenin işlettiği Tır Parkında yaşanan sorunlar , Türkmenistan vizeleri ile ilgili yaşanan sorunlar, yabancı plaka araçlar ile ilgili yaşanan sorunlar gündeme getirildi. İlaveten UND faaliyetleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ev sahipliğinde Ulaştırma Mevzuatı ve UBAK Çalıştayındaki görüşülen konular ve alınan kararlarla ilgili üyelere bilgilendirmeler yapıldı.