Iğdır-Doğubayazıt Çalışma Grubumuz Gerçekleştirildi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /IĞDIR-DOĞUBAYAZIT ÇALIŞMA GRUBUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
IĞDIR-DOĞUBAYAZIT ÇALIŞMA GRUBUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
A+A-
Iğdır-Doğubayazıt Çalışma Grubumuz Gerçekleştirildi

Iğdır-Doğubayazıt Çalışma Grubu 30.04.2024 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplantımızda, ilk gündem, UND Gürbulak Temsilcisi Ersin Şimşek’in Çalışma Grubu üyeleri ile tanışması idi.

Çalışma Grubu, bir sonraki Çalışma Grubu toplantısının, fiziki olarak Iğdır veya Gürbulak’ta gerçekleştirilmesine karar verdi.

Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı olarak Ömer Karahan olarak seçildi, UND Çalışma Grubu Prosedürlerine göre, mevcut Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı Sinan Rehber, Çalışma Grubu Başkanlığına atandı.

İran-Nahcivan Akaryakıt Fiyat Farkı sorunu konusunda Çalışma Grubu İran tarafınca büyük mağduriyet yaratan uygulamaya karşı, mütekabiliyetin bir an önce başlaması yönünde sektör talebinin bir kez daha iletilmesine karar verildi.

Dilucu gümrük sahasında taşımacılarımızca yaşanan sorunlar sebebiyle, Çalışma Grubu temsilcileri ve davet edilecek Resmi Heyetler ile toplantı gerçekleştirilmesine kadar verildi.

Türkiye-İran sınır kapısında, Türk ve İran Dernekleri ile bir toplantı düzenlenmesi de alınan kararlardan bir diğeri idi.

UND olarak, Çalışma Grubu eski Başkanı Ömer Karahan beye, Başkanlık döneminde yoğun çabaları ve katkıları sebebiyle teşekkür ederken, yeni Çalışma Grubu Başkanımız Sinan Rehber ve görevine başlayan UND Gürbulak Temsilcisi Ersin Şimşek’e başarılar dileriz.

Toplantımıza, UND Yönetim Kurulu Üyesi Mutluhan Akan (Mutlular Transport), Sinan Rehber (Tasa Grup), Ömer Karahan (Karahan Lojistik), Hüseyin Göğçe (Musaoğulları), Yaşar Akarsu (Serhat Uluslararası Nakliyat), UND Gürbulak Temsilcisi Ersin Şimşek, UND Kalite Sorumlusu Vildan Koçyiğit, UND İzmir Temsilcisi Mahmut Yiğit ve UND İcra Kurulu Üyesi Alpdoğan Kahraman katılım sağladı..