Habur Sınır Kapısı İnceleme Ziyaretinde Şırnak Valisi Osman Bilgin’e Sektörün Talepleri Aktarıldı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /HABUR SINIR KAPISI İNCELEME ZİYARETİNDE ŞIRNAK VALİSİ OSMAN BİLGİN’E SEKTÖRÜN TALEPLERİ AKTARILDI
HABUR SINIR KAPISI İNCELEME ZİYARETİNDE ŞIRNAK VALİSİ OSMAN BİLGİN’E SEKTÖRÜN TALEPLERİ AKTARILDI
A+A-
Habur Sınır Kapısı İnceleme Ziyaretinde Şırnak Valisi Osman Bilgin’e Sektörün Talepleri Aktarıldı

17 Haziran 2022 tarihinde Habur Sınır Kapısı’nda yaşanan sorunların çözülmesi amacıyla yerinde incelemelerde bulunan Şırnak Valisi Sayın Osman Bilgin’in başkanlığında, sektör paydaşları ile gerçekleştirilen istişare toplantısına UND adına Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Süleyman Çağlı, Habur Temsilcisi Halis Ürük ve Şırnak Bölge Temsilcisi Hamza Sezgin katılım sağladı.

Silopi Kaymakamı Sayın Kazım Kuruca, Habur Bölge Müdürü Sayın Alp Giray, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Osman Geliş, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Celal Kadooğlu ve Başkan Yardımcısı Sayın Mesut Acar ile birlikte çok sayıda kuruluşun temsilcisinin katıldığı toplantıda ihracat yükünü taşıyan tüm araçlara ÖTV'siz akaryakıt tahsisi, X-Ray cihazlarından kaynaklanan beklemeler ve yeni bir X-ray cihazı ihtiyacı, personel yetersizliğinden kaynaklanan beklemeler, yeni sınır kapısı talebi gibi sektör gündemleri , çözüm önerileriyle birlikte paylaşıldı.

Ayrıca TIR sahasına giriş yapan tırlardan alınan gereksiz ücretlerin de gözden geçirilmesi konusunda mutabakat sağlanmış olup; halen sahaya giren tırlardan alınan spora destek bağışının kaldırılması sağlanmıştır.

Göreve yeni atanan Şırnak Valimizi yeni görevinden dolayı tebrik eder; sektörümüzün sorunlarına gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkürlerimizi sunarız.