Gümrükler Genel Müdürümüz Mustafa Gümüş ve Ekibi Gürbulak Sınır Kapısını Ziyaret Etti - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /GÜMRÜKLER GENEL MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA GÜMÜŞ VE EKİBİ GÜRBULAK SINIR KAPISINI ZİYARET ETTİ
GÜMRÜKLER GENEL MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA GÜMÜŞ VE EKİBİ GÜRBULAK SINIR KAPISINI ZİYARET ETTİ
A+A-

Gürbulak sınır kapısı yenileme çalışmaları, yaşanan deprem felaketi ve diğer etkenler nedeniyle uzun bir süredir devam etmekte idi.

Gürbulak, gerek inşaat, gerekse de hava şartları sebebiyle, ihracat yönündeki çıkışlar 300 seviyelerine, ithalat yönündeki girişler ise 100 seviyesine düşerek, en düşük giriş ve çıkış sayısına sahip sınır kapımız oldu.

UND, Gürbulak sınır kapısından çıkışların arttırılması ve saha tespitleri üzerine, Gümrüğümüze birçok yazı iletmiş, İran Derneği ve Ticaret Müşavirliklerimiz ile gerek Türkiye, gerekse İran tarafının giriş-çıkış sayılarının arttırılması üzerine istişarelerde de bulunmuştur.

Son olarak, Gümrükler Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Gümüş ve ekibi, son durumu ve giriş-çıkış sayısını arttırmak üzere, Gürbulak sınır kapısına ziyaret gerçekleştirerek, yetkililer ile istişarelerde bulundu.

Sayın Genel Müdürümüze ziyareti ve saha tespitleri adına sektörümüz adına teşekkür eder, Gürbulak sınır kapısından çıkışların, sınır kapısı ve gümrük yetkililerimizce bir an önce arttırılacağına dair içten inancımızı paylaşırız.