Genç UND Akademi İlk Mezunlarını Veriyor! - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /GENÇ UND AKADEMİ İLK MEZUNLARINI VERİYOR!
GENÇ UND AKADEMİ İLK MEZUNLARINI VERİYOR!
A+A-

“Lojistik Sektörünün Rekabetçi Geleceğini Bugünden İnşa Etmek” vizyonuyla hayata geçirilen “Genç UND Geleceğin Lojistik Uzmanları Sertifika Programı” ilk mezunlarını veriyor!

Türkiye uluslararası yük taşımacılığı ve lojistik sektörünün ikinci ve üçüncü kuşak profesyonellerinin küresel rekabete en etkin şekilde hazırlanmasına destek sağlamak amacıyla 2021 yılı Ocak ayında startı verilen “Genç UND Geleceğin Lojistik Uzmanları Sertifika Programı”, sektörümüzde büyük bir ilgiyle karşılandı. Sektörde yakın gelecekte yöneticilik görevlerini üstlenmeye hazırlanan genç profesyonellerin enerjisinden ve dinamizminden güç alan ve kısa sürede 471 üyeye ulaşan Genç UND Programının eğitim kolu olan Genç UND Akademi organizasyonunda hayata geçirilen Sertifika Programı, UND üyesi firmaların genç temsilcilerinin yoğun katılımıyla 1. Dönemini tamamlamaya hazırlanıyor.

30 Ocak 2021 tarihinde UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Okumuş’un açılış konuşmaları ile eğitim yolculuğuna başlayan programda, ilk ders Yönetim Danışmanı Aysel Evran’ın “Aile Şirketlerinde Gelecek Nesillerin Rolleri”, son ders ise 12 Haziran 2021 tarihinde UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel’in “AB-Türkiye İlişkileri ve Lojistik Sektörüne Yansımaları” sunumu oldu. Program boyunca 33 ayrı konu başlığında dersler verildi, İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesinin Öğretim Üyelerinin yanında, UND referansı ve koordinasyonunda, sektörde söz sahibi ve alanında yetkin kişiler sunumlarını gerçekleştirdi ve dersler program katılımcıları tarafından ilgiyle takip edildi.

Genç UND Akademi-İstanbul Üniversitesi (Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) işbirliğinde on-line platformda gerçekleştirilen program kapsamındaki dersler ve seminerler, Çarşamba günleri 19:30 – 21:30, Cumartesi günleri de 14:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Canlı dersleri takip edemeyen katılımcılar ise sisteme yüklenen videoları ve sunumları kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifreleri sayesinde daha sonra takip etme imkanı da buldu. Programın tamamlanması ve sertifika almaya hak kazanılması için 11 Nisan’da Vize, 13 Haziran’da Final Sınavı gerçekleştirildi ve sınavlarda başarı sağlayanlar, Genç UND’nin ilk mezunları olmaya hak kazandı.

Zamanın ruhunu okuyabilmek ve zamana uyum sağlayabilmek, geleceği doğru yönetebilmek için eğitimin önemine her zaman inanan ve eğitim projelerine katkı sağlayan, sektörde eğitimli, kalifiye insan gücünü desteklemeye gayret gösteren UND, Genç UND’den almış olduğu güç ve enerji sayesinde yoluna hız kesmeden devam ediyor. Genç UND Geleceğin Lojistik Uzmanları Sertifika Programı’nın ilk mezunlarını başarılarından dolayı kutluyor, programa katılımlarından dolayı mutluluk ve gurur duyuyor; programın sonraki dönemlerinde katılım sağlayacak olan Genç UND’lileri ise sabırsızlıkla bekliyoruz!

Genç UND Programı, Genç UND Akademi bünyesinde ve dışında, yeni etkinliklerle Genç UND’lilere değer katmaya devam edecek !

Genç UND Geleceğin Lojistik Uzmanları Sertifika Programı hakkında görüş ve yorumlarınız aşağıda yer alan bölüme yazarak bizlerle paylaşmanızdan memnun olacağız