Geleceğini Arayan Cizre Çalıştayı’nda Bölge Lojistiği Tartışıldı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /GELECEĞİNİ ARAYAN CİZRE ÇALIŞTAYI’NDA BÖLGE LOJİSTİĞİ TARTIŞILDI
GELECEĞİNİ ARAYAN CİZRE ÇALIŞTAYI’NDA BÖLGE LOJİSTİĞİ TARTIŞILDI
A+A-
Geleceğini Arayan Cizre Çalıştayı’nda Bölge Lojistiği Tartışıldı

Geleceğini Arayan Cizre Çalıştayı Kamu kurum temsilcileri, STK’lar, Akademisyenler ve iş insanlarının katılımı ile 22 – 23 Ekim tarihlerinde Şırnak Cizre’de gerçekleştirildi.

Çalıştayda; imalat, tarım ve hayvancılık, eğitim, finans, turizm ve hizmet, şehircilik ve alt yapı, Şenlendirme (STK, Gönüllülük Çalışmaları), Lojistik ve ticaret konularında oluşturulan 8 ayrı çalışma masasında bölgenin gelişimi ve kalkınması için neler yapılabileceği tartışıldı. Çalıştay öncesi sınır kapısı ziyaret edilerek bölge ticareti ve sınır geşileri hakkında bilgi verildi.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği adına UND Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Mesut İverendi ve UND Şırnak Bölge Temsilcisi Hamza Sezgin’in katıldığı çalıştayda , sektörümüzün Irak taşımaları ve Habur sınır kapısında yaşadığı sorunları, Habur sınır kapısının önemini ve gelecekteki rolünü, bölgedeki yetki belgeli firmaların kurumsallaşamama sorunları lojistik masasında dile getirdi. Masada ayrıca Şırnak’ın coğrafi konumu, ticaret ve lojistik için olumlu yanları, Türkiye ve Irak arasında Habur sınır kapısı dışında ilave bir sınır kapısı daha kurulması ve Şırnak Cizre’de bir lojistik üs kurulması gibi konular görüşüldü.

Çalıştaya Derneğimiz adına UND Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Mesut İverendi ve UND UND Şırnak Temsilcisi Hamza Sezgin katılım sağladı. Çalıştaya katılım belgesini Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Faruk Yıldırım tarafından takdim edildi.