Bulgaristan Başbakanı Dereköy Gümrük Kapısında İncelemelerde Bulundu - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /BULGARİSTAN BAŞBAKANI DEREKÖY GÜMRÜK KAPISINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
BULGARİSTAN BAŞBAKANI DEREKÖY GÜMRÜK KAPISINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
A+A-
Bulgaristan Başbakanı Dereköy Gümrük Kapısında İncelemelerde Bulundu

Bulgaristan Başbakanı Dimitar Glavçev ve beraberindeki İçişleri Bakanı Kalin Stoyanov, Bölgesel Kalkınma ve İyileştirme Bakanı Violeta Korıtarova, Turizm Bakanı Evtim Mıloshev, Çevre ve Su Bakanı Petar Dımıtrov ile Gümrük İdaresi Başkanı Georgi Dımov’un Dereköy Gümrük Kapısını ziyaret etti. Yapılan ziyarete Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak eşlik etti.

Ziyaret kapsamında Dereköy Gümrük Kapısının modernizasyon projesi hakkında bilgi paylaşımında bulunularak ve iki ülke arasındaki kapılarda gümrük geçişlerinin kolaylaştırılmasının ve artırılmasının bölgenin ekonomik ve ticari potansiyeline önemli katkılar sağlayacağı vurgulandı.

Başbakan Sayın Glavçev konuşmalarında birlikte hareket etmenin sorunları azaltacağını ifade ederek, "Bugün büyük bir adım atıldı, buradaki heyette ortak hareket etme niyetini ortaya koyuyor. Gümrük kapılarımızı büyüterek aramızdaki iletişimi daha da artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ise konuşmalarında Bulgaristan ve Türkiye'deki gümrük kapılarının sadece iki ülkenin değil tüm dünyanın yükünü taşıyor olmasından hareketle küresel ticaret için de büyük öneme sahip olduğunun altını çizdi. Program kapsamında ayrıca Gümrük İdaresi Başkanı Georgi Dımov ile ikili görüşme de gerçekleştirilerek ve ticaretin kolaylaştırılmasına yönelik gümrük konuları kapsamlı olarak ele alındı.

Ticaret Bakanlığımıza, Bakan Yardımcımız Sayın Sezai Uçarmak ve ekibine sınır kapılarımızın işlevliği konusunda göstermiş oldukları çaba için sektörümüz şükranlarımızı sunarız.