Bolu Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Toplantısında Rusya’nın Ukrayna’ya Askeri Müdahalesi Ve UND Çalışmaları Aktarıldı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /BOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISINDA RUSYA’NIN UKRAYNA’YA ASKERİ MÜDAHALESİ VE UND ÇALIŞMALARI AKTARILDI
BOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISINDA RUSYA’NIN UKRAYNA’YA ASKERİ MÜDAHALESİ VE UND ÇALIŞMALARI AKTARILDI
A+A-
Bolu Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Toplantısında Rusya’nın Ukrayna’ya Askeri Müdahalesi Ve UND Çalışmaları Aktarıldı

08.03.2022 Tarihinde Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda Meclis üyelerinin ve UND Bolu Yönetim Kurulu Üyesi Necati Özmen UND Bolu Bölge Temsilcisi Nusret Özarslan ve Bolu Üyemiz Trans 14 Ulusl.Nak. Firma yetkilisi Turgut Türk’ün katılımıyla Ukrayna Savaşı ve etkileri konusu görüşüldü.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş yapmış oldukları çalışmalardan bahsederek Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi ve ülkemize etkilerini aktardı. Daha sonrasında UND Bolu Yönetim Kurulu Üyesi Necati Özmen söz alarak Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi sebebiyle ülkemiz ihracatı için önemli bir lojistik koridorunda bulunan Ukrayna ‘da bir çok vatandaşımızın ve her şartta ülkelerin ve insanların refahı için fedakarca hizmet sunan TIR sürücülerimizin hayati tehlikeye girdiğini aktarmıştır.

Derneğimiz Ukrayna ‘da savaş ortamında kalan sürücülerimizin tehlikeli bölgelerden bir an önce kurtarılması ve ülkemize dönmelerinin sağlanması için yoğun gayretler göstermektedir.

Bu amaçla, Ticaret Bakanlığımız, Dışişleri Bakanlığımız, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız, ilgili ülkelerde bulunan tüm Ticaret Müşavirlerimizin, TOBB’un ve Derneğimizin görev yaptığı bir Kriz Masası 25 Şubat tarihinde hızla kurulmuştur.

Ayrıca sürücülerin de dahil olduğu on-line iletişim grupları Derneğimizce kurularak sahadan gelen bilgiler Resmi Kurumlarımızla anlık olarak paylaşılmakta, Derneğimizin destekleriyle sürücülerimiz ve araçlarının Ukrayna’dan güvenli şekilde çıkışlarının kolaylaştırılmasına çalışılmaktadır.

Bu vesileyle, tekrar bu süreçte Kriz Masası üzerinden sektör firmalarımıza ve sürücülerimize her türlü desteği veren, Dışişleri Bakanlığı yetkililerimize, Büyükelçilerimize, Ticaret Bakanlığımıza, Ticaret Müşavirlerimize, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine sektörümüz adına en içten teşekkürlerimizi arz ederiz.

Tüm bu sorunların kalıcı çözümü olarak, Rusya’ya yönelik ihracat taşımalarımız ve Rusya ardındaki ülkelere taşımalarımız için Türkiye ve Rusya arasında Ro-Ro hattı kurulması artık çok elzem hale geldiği aktarılmıştır.

Bu vesile ile Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantısına davet eden Sn Başkan Türker Ateşe ve değerli meclis üyelerine teşekkürlerimizi sunarız.

Bilgi için: Nusret Özarslan
UND Bolu Bölge Temsilcisi