Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı (Home Office) Derneğimizi Kabul Etti - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /BİRLEŞİK KRALLIK İÇİŞLERİ BAKANLIĞI (HOME OFFİCE) DERNEĞİMİZİ KABUL ETTİ
BİRLEŞİK KRALLIK İÇİŞLERİ BAKANLIĞI (HOME OFFİCE) DERNEĞİMİZİ KABUL ETTİ
A+A-
Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı (Home Office) Derneğimizi Kabul Etti

Sırbistan/ Hırvatistan sınır kapısından meydana gelen kaçak göçmen olayları, konuyla ilgili Derneğimiz ve İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ile yapılan çalışmalar hakkından bilgi sahibi olmak ve Birleşik Krallık kaçak göçmen konusundaki tecrübelerini paylaşmak amacıyla, Derneğimiz Londra İçişleri Bakanlığına davet edildi.

Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Derneğimiz ile toplantısını “official sensitive (resmi hassasiyet taşıyan toplantı)” olarak derecelendirmiş, kaçak göçmen konusunda tüm birimleri toplantıya davet etmiştir. Toplantıda son dönemlerde kaçak göçmen konusunda taşımacılarımızın yaşadığı sorunları ve Derneğimiz faaliyetleri hakkında bir sunumla bilgi verilmiş olup, Home Office ile Derneğimizi arasından işbirliği protokolü imzalanması yönünden mutabık kalınmıştır.

İşbirliği protokolü ile BK İçişleri Bakanlığı kaçak göçmen konusundaki tecrübesini/ farkındalık yaratmak amacıyla (broşür, video, sürücü check-list vs.) Derneğimiz ile paylaşacak olup bu dokümanlar özellikle chek-listler Türkçeye çevrilerek firmalarımız ile paylaşılacaktır. Ayrıca Home Office ile özellikle İngiltere’ye çalışan firmalarımız ile akreditasyon hususunda işbirliği yapılacaktır.

Toplantıya Derneğimizi temsilen UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve UND Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener katılım gösterdi.