UND, Batum Ticaret Müşavirleri Sayın Didem Dirlik Songül ve Sayın Feyza Erdoğan İle Bir Araya Geldi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /UND, BATUM TİCARET MÜŞAVİRLERİ SAYIN DİDEM DİRLİK SONGÜL VE SAYIN FEYZA ERDOĞAN İLE BİR ARAYA GELDİ
UND, BATUM TİCARET MÜŞAVİRLERİ SAYIN DİDEM DİRLİK SONGÜL VE SAYIN FEYZA ERDOĞAN İLE BİR ARAYA GELDİ
A+A-
UND, Batum Ticaret Müşavirleri Sayın Didem Dirlik Songül ve Sayın Feyza Erdoğan İle Bir Araya Geldi

UND Heyeti, 01.12.2022 tarihinde Batum Ticaret Müşavirleri Sayın Didem Dirlik Songül ve Sayın Feyza Erdoğan’ı makamında ziyaret etmiş olup uluslararası taşıma faaliyeti gerçekleştiren ülkemiz firmalarının, Batum ve çevresinde yaşamakta olduğu sorunlara yönelik süregelen destekleri için Sayın Didem Dirlik Songül ve Sayın Feyza Erdoğan’a teşekkürlerimiz sunulmuştur.

Gerçekleştirilen görüşmenin ana maddesini Gürcistan üzerinden Rusya’ya taşınan mallarda AB tarafından uygulanan ambargo neticesinde karşılaşılan sorunlar oluşturmuştur. Bu ve benzeri sorunlardan ötürü sınır kapılarından geçişine izin verilmeyen araçların, sınır kapılarında yaratmakta olduğu tıkanıklık ve aynı zamanda operasyonel anlamda firmalara yaratığı zararlar hakkında görüşmelerde bulunulmuştur.

Özellikle menşe şahadetnamesi kontrolü kaynaklı yaşanan sorunlarda, firmaların alabileceği önlemler istişare edilmiş olup ülkemiz firmalarının bu ve benzeri olaylardan en az etkilenebilecek şekilde operasyonlarını planlamasına yönelik olası işbirlikleri istişare edilmiştir.

Gerçekleştirilen görüşmeye UND Heyeti olarak Yönetim Kurulu Üyesi Alişan Ender Topaloğlu (Demirkol Nakliyat), TRABZON Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı Talat Parlak (Parlak Lojistik), İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin (UND), İcra Kurulu Üyesi Alpdoğan Kahraman(UND) ve TRABZON Temsilcisi Hakan Demircan (UND) katılım sağlamıştır.