16. Uluslararası “logitrans” Transport Lojistik Fuarı Açıldı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /UND'DEN HABERLER
  • /16. ULUSLARARASI “LOGİTRANS” TRANSPORT LOJİSTİK FUARI AÇILDI
16. ULUSLARARASI “LOGİTRANS” TRANSPORT LOJİSTİK FUARI AÇILDI
A+A-
16. Uluslararası “logitrans” Transport Lojistik Fuarı Açıldı

Uluslararası “logitrans” Transport Lojistik Fuarı 15-17 Kasım 2023 tarihlerinde dünya lojistik devlerini 16. kez İstanbul Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde ağırladı. Geçen yıla oranla sergileme alanı açısından yüzde 26,5 büyüyen fuara bu yıl 23 ülkeden 201 firma katıldı.

Dünyanın en büyük fuarcılık şirketlerinden Messe Münih ve EKO Fuarcılık ortak şirketi olan EKO MMI Fuarcılık tarafından düzenlenen logitrans Fuarı’nın açılışında EKO MMI Fuarcılık İdari Direktörü İlker Altun, Messe Münih transport logistic & air cargo fuarları Global Yöneticisi Robert Schoenberger, UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayşem Ulusoy ve FIATA Başkanı Turgut Erkeskin konuşmacı olarak yer aldı.

Fuarın açılış töreninde konuşma yapan UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras “Lojistik alanında yeni iş birlikleri oluşturma, yeni gelişmeleri ve hizmetleri yakında tanıma imkânı sağlayacağına inandığım bu fuarı, aynı zamanda Türkiye’nin lojistik fırsatlarının da ortaya çıkmasını sağlaması açısından da çok değerli görüyorum” dedi.

EKO MMI Fuarcılık İdari Direktörü İlker Altun, fuarda yaptığı konuşmada, başta Almanya olmak üzere, İspanya, Çekya, Belarus, Letonya, İtalya, Fransa, Avusturya’dan önemli sayıda katılımcı olduğunu belirtirken, “logitrans, dünya tedarik zincirini oluşturan koridorların kesişme noktasında, zincirin altın halkası durumundaki Türkiye’nin lojistik alanındaki iddialarını ortaya koyan bir fuar olduğunu aktardı.

Açılış konuşmaları ardından heyet stantları ziyaret etti.