UND Akademi “Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı”nda Simülasyon Uygulamalarını İnceledi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /EĞİTİM
  • /UND AKADEMİ “TÜRKİYE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ VE ÇÖZÜMLERİ FUARI”NDA SİMÜLASYON UYGULAMALARINI İNCELEDİ
UND AKADEMİ “TÜRKİYE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ VE ÇÖZÜMLERİ FUARI”NDA SİMÜLASYON UYGULAMALARINI İNCELEDİ
A+A-
UND Akademi “Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı”nda Simülasyon Uygulamalarını İnceledi

Eğitim alanında faaliyet gösteren hem ulusal hem de Uluslararası 148 firmanın katılım sağladığı “GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı” başladı.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleşen fuarda önemli çalışmalar eğitim dünyasıyla paylaşıldı. Hedef kitlenin ne istediğini bilen ve ürünü hayatına uyarlamayı planlayan kurumlar hizmet verecek teknoloji firmalarıyla uzun süren 2’li görüşmelerde bulundu.

Fuarın en dikkat çeken teknolojik çözümlerinden biri de simülasyon uygulamaları oldu.

Depo da forklift kullanmak, Atölye de kaynak yapmak, Kademe de motor toplamak gibi işlemleri simülasyon kullanarak teknolojik gelişmeleri takip ettik. Bunları yaparken hiç mazot tüketmedik, hiç elektirik harcamadık ve hiç parça zayi etmedik. Çünkü Simülasyon Uygulamaları bize ekonomik ve fiziksel anlamda hata yapma imkanı sundu.

UND Eğitim Merkezi olarak vermiş olduğumuz eğitimerin altyapısı ve teknolojik olanaklarını fuarda sunulan imkanlarla karşılaştırma imkanı bulduk.

Sektörün ve eğitimin geleceği, teknolojinin yanında yasal düzenlemelerle şekillendirileceği kaçınılmazdır.

Fuarda bir diğer edindiğimiz kazanım, sadece sektörel değil yarınlarımız olan “gençlerin” eğitimleriyle ilgili Lojistik sektör çalışanlarının (şoförlerin-operasyon yöneticileri-depo-gümrük-idari kadro..vb.) güzel buluşmalara köprü olabileceğimiz fikrini de not ettik.