UND AKADEMİ ADR UZMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /EĞİTİM
  • /UND AKADEMİ ADR UZMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI
UND AKADEMİ ADR UZMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI
A+A-

UND Akademi Tehlikeli Madde Lojistiği yapan üyelerinin uluslararası anlaşmalara göre tehlikeli madde taşımacılığını emniyetli ve güvenle yapabilmelerine öncü olmak adına 2019 yılından itibaren “ADR Uzmanlığı Sertifika Programı” başlatmıştır.

Bu program ile hedeflenen üyelerimizin tehlikeli madde taşımacılığının risklerini ön görmeleri, emniyet ve güvenlik için sorumluklarını bilmeleri ve hizmet kalitelerini artırmaktır.

Tehlikeli madde lojistiğinin güvenle yapılabilmesi, risklerin minimize edilmesi, kontrol altına alınabilmesi, insan ve çevre için emniyet ve güvenliğin sağlanabilmesi ancak belirlenen uluslararası ve yerel düzenlemeler ve mevzuatlara uyulması ile mümkün olabilmektedir.

Güvenliğin artırılması risklerin minimize edilmesi için düzenlenen uluslararası anlaşma ve sözleşmelere ülkemizdeki tehlikeli madde lojistiği firmaları için de uyum süreci başlamıştır.

UND Akademi ADR Uzmanlığı programına katılan kursiyerlerimize tehlikeli madde taşımacılık sistemi içerisinde çok modlu farklı taşıma türlerini de göz önüne alarak tehlikeli madde taşımacılığında operasyonel farkındalıklar kazandırılmaktadır.

Eğitim sırasında kursiyerlerimiz uygulamalı olarak tehlikeli maddeyi gönderen tarafından ibraz edilen bilgi ve belgeleri inceleyerek belgelerde kendilerine gereken bilgileri analiz etmektedir.

Aynı zamanda tespit edilen bilgilere göre sefer öncesi taşımacı sorumlulukları kapsamında taşınan yükün tehlikelerinin ve taşıma sırasında uyulması gereken kuralların belirlenmesi, farklı taşıma türüne göre karayolu tüneli, Ro-Ro kullanım kısıtlamalarını da göz önüne alınarak sefer rota planlaması yaparak yükün zamanında ve güvenle alınarak teslim edilmesi için uzmanlık kazandırılmaktadır.

7-8 Ekim tarihlerinde online olarak gerçekleştirilen eğitimin sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılarımız UND Akademi tarafından “ADR Uzmanlığı Başarı Sertifikası” almaktadırlar.

2021 Yılından bu yana eğitime katılan firmalara teşekkürlerimizle…

UNO TRANSPORT-EKOL LOJİSTİK- BARSAN GLOBAL-DFDS-BELSTRA DENİZCİLİK VE TAŞIMACILIK-ATOM ULUSLARARASI NAKLİYAT-MENGENLİ NAKLİYAT-MEYBEK TURİZM NAKLİYAT-ALC LOJİSTİK-HİLAL TRANS-HİLAL PETROL / YALÇINKAYA NAKLİYAT-BDP İNTERNATİONAL LOJİSTİK-DHL GLOBAL FORWARDİNG-İKRA LOJİSTİK-NATRANS ULUSLARARASI NAKLİYAT-H.ESSERS TRANSPORT-REİS TAŞIMACILIK-WELL ENERJİ-GÜRBULAK ULUSLARARASI NAKLİYAT-NETLOG- GEBRÜDER WEİS-TGL TET GLOBAL-KARAKUŞ-ABC LOJİSTİK-MENGENLİ-ARAS KARGO-YÜKSELLER LOJİSTİK-BRENNTAG KİMYA-MARS LOJİSTİK-SPARK LOJİSTİK-PODEİDONN LOGİSTİC-DESTAN ULUSLARARASI NAKLİYAT