UND , Bulgaristan Otoyol İdaresi İle Gerçekleştirdiği Görüşmede Türk Tırlarının Yaşadığı Güncel Sorunları Aktardı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /UND , BULGARİSTAN OTOYOL İDARESİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ GÖRÜŞMEDE TÜRK TIRLARININ YAŞADIĞI GÜNCEL SORUNLARI AKTARDI
UND , BULGARİSTAN OTOYOL İDARESİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ GÖRÜŞMEDE TÜRK TIRLARININ YAŞADIĞI GÜNCEL SORUNLARI AKTARDI
A+A-
UND , Bulgaristan Otoyol İdaresi İle Gerçekleştirdiği Görüşmede Türk Tırlarının Yaşadığı Güncel Sorunları Aktardı

Bulgaristan'da yeni uygulamaya konulan geçiş sisteminin ardından, son dönemde otoban geçiş ücretlerine dair kesilen cezaları görüşmek üzere Derneğimiz, Sofya Ticaret Müşavirliğimizin katkıları ile Bulgaristan Yol Altyapı Ajansı, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Oleg Asenov ve ekibi ile online ortamda bir araya gelmiştir.

Toplantıda öncelikle, Kapitan Andrevoo sınır kapısını kullanan araçların tır parkında durdurulduğu sırada, otoban ücretlerinin süresi dolduğu takdirde ek bilet almasına gerek kalmadan, tır parkı uygulaması devam ettiği sürece, sınır kapısına kadar ceza kesilmeden devam edebileceği tarafımıza iletilmiştir. Görüşmemiz sırasında, satın alma işlemi sırasında yaşanılan zorluklar, verilerin transferi sırasında yaşanan sistemsel aksaklıklar veya satın alınan güzergah üzerinde gerçekleşen otoyol çalışmaları öne sürülerek kesilen cezalara yönelik özetle; ödeme fişleri üzerinde ihlalin nedeni, gerçekleşme tarihi ve gerçekleştiği lokasyona ilişkin bilgilerin yer almamasından ve itirazlarımızın yanıtsız kalmasından dolayı yaşanılan problemler dile getirilerek, örnekler ile desteklenmiştir.

Toplantıya Derneğimiz İcra Kurulu Üyesi, Kadir Çirkin ve Uzman, Selin Nazlı katılım sağlamış olup bahse konu toplantının düzenlemesinde destek olan Sofya Ticaret Müşavirliğimize şükranlarımızı sunarız.

Bu kapsamda, önümüzdeki hafta güncel durum değerlendirilmek üzere yeniden bir toplantı düzenleneceğini belirtmek ister, otoban geçiş ücretlerine ilişkin haklı olduğunu düşündüğünüz cezaların, geçerli kanıt evrakları ile selin.nazli@und.org.tr adresine 1 Temmuz Çarşamba günü mesai bitimine kadar iletilmesini rica ederiz.