Türkiye - Slovenya İş Forumu 11 Şubat 2020, İstanbul - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /TÜRKİYE - SLOVENYA İŞ FORUMU 11 ŞUBAT 2020, İSTANBUL
TÜRKİYE - SLOVENYA İŞ FORUMU 11 ŞUBAT 2020, İSTANBUL
A+A-
Türkiye - Slovenya İş Forumu 11 Şubat 2020, İstanbul

Slovenya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Miro Cerar’ın ülkemize gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanımız M. Muharrem Kasapoğlu’nun teşrifleri ve DEİK/Türkiye-Slovenya İş Konseyi ve Slovenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile 11 Şubat 2020 tarihinde, Swissôtel the Bosphorus, İstanbul’da “Türkiye-Slovenya İş Forumu” düzenlenecektir.

Eski Yugoslavya ülkeleri arasında yüksek refah seviyesi, gelişmiş sanayi ve ulaşım altyapısı, yüksek standartta iletişim hizmetleri, yetişmiş işgücü, Orta Avrupa bölgesinin denize erişim noktasında yer alması nedeniyle Slovenya, ekonomik işbirliği açısından önemli bir ortaktır. İstikrarlı bir ekonomiye sahip olan Slovenya, yüksek gelir grubundaki gelişmiş ülkelerden biridir ve 28 bin ABD doları seviyesindeki kişi başına milli gelir ile AB’nin yeni üyeleri arasında başta gelmektedir. Sloven firmaların eski Yugoslavya pazarlarındaki etkinlikleri de göz önüne alındığında Slovenya, Türk iş dünyası için önemli iş fırsatları barındırmaktadır. Slovenya’nın başlıca ihracat kalemleri taşıtlar, makineler, gıda ürünleri ve kimyasal ürünler iken; başlıca ithalat kalemleri ise petrol, taşıtlar, makineler ve kimyasal ürünlerdir.

Başta enerji, havacılık, inşaat, liman hizmetleri, sağlık ekipmaları, telekomünikasyon ve turizm olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Sloven firmalarının temsilci listesi ve taslak programı aşağıdaki ekte sunulan İş Forumu’na katılmak isteyen firma temsilcilerinin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1151/14240 bağlantısında yer alan kayıt formunu 7 Şubat 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar doldurmaları rica olunur. Etkinlik bedeli, DEİK üyesi firmalar için 100 TL; DEİK üyesi olmayan firmalar için 125 TL’dir.

Ek-1: Taslak Program

Ek-2: Slovenya Heyet Listesi

Detaylı bilgi için irtibat kişisi: Büşra Şener, bsener@deik.org.tr, 0212 339 50 22