Türkiye-Kosova Serbest Ticaret Anlaşması Fırsatları Toplantısı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /TÜRKİYE-KOSOVA SERBEST TİCARET ANLAŞMASI FIRSATLARI TOPLANTISI
TÜRKİYE-KOSOVA SERBEST TİCARET ANLAŞMASI FIRSATLARI TOPLANTISI
A+A-
Türkiye-Kosova Serbest Ticaret Anlaşması Fırsatları Toplantısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gönderilen yazıda, Türkiye ve Kosova arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşmasının 14 Haziran 2019 tarihinde yürürlüğe girdiği, Kosova Ticaret Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında gerçekleştirilen temaslarda, ilki Türkiye'de, ikincisi Kosova'da olmak üzere Serbest Ticaret Anlaşmasının getirdiği fırsatlar üzerine toplantı düzenlenmesinin kararlaştırıldığı bildirilmiştir.

Bahse konu toplantıların ilki 19 Şubat 2020 tarihinde, TOBB ev sahipliğinde Ankara'da gerçekleştirilecektir. Toplantı kapsamında, TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Kosova Ticaret Odası Başkanı Sayın Berat Rukiqi'nin açılış konuşmalarını müteakip, Ticaret Bakanlığı temsilcisinin "Türkiye – Kosova Serbest Ticaret Anlaşması" üzerine detaylı bir sunum gerçekleştirmesi planlanmaktadır.

Toplantı kapsamında ayrıca, Türk ve Kosova özel sektör temsilcileri bir araya gelerek ikili görüşmeler gerçekleştirecektir. Bahse konu toplantıya katılmak isteyen Üyelerimiz "kosova.tobb.org.tr" adresinden kayıt yaptırabilecek ve toplantı hakkında detaylı bilgi için

Damla Tufan (Tel: +90 312 218 22 26; E-posta: damla.tufan@tobb.org.tr) ile iletişime geçebilecektir