Transit Rejiminde Memur Refakati Talepleri Bölge Müdürlüklerince Sonuçlandırılacak (2022/6 sayılı Genelge) - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /TRANSİT REJİMİNDE MEMUR REFAKATİ TALEPLERİ BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNCE SONUÇLANDIRILACAK (2022/6 SAYILI GENELGE)
TRANSİT REJİMİNDE MEMUR REFAKATİ TALEPLERİ BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNCE SONUÇLANDIRILACAK (2022/6 SAYILI GENELGE)
A+A-
Transit Rejiminde Memur Refakati Talepleri Bölge Müdürlüklerince Sonuçlandırılacak (2022/6 sayılı Genelge)

Transit Rejimi İle İlgili İşlemler” konulu Genelgenin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Yapılan değişiklikle Genelge'de sayılan durumlar haricinde transit beyannamesi kapsamı eşyaya memur refakati uygulanmasını gerektirecek bir durumun ortaya çıkması durumunda talepler ilgili Bölge Müdürlüğünce sonuçlandırılacak.

ESKİ: c) (a) ve (b) fıkralarında sayılan durumlar haricinde transit beyannamesi kapsamı eşyaya memur refakati uygulanmasını gerektirecek bir durumun ortaya çıkması halinde talep gerekçesiyle birlikte ilgili Bölge Müdürlüğünce Bakanlığa bildirilir ve alınacak talimata göre işlem yapılır.

YENİ: c)(a) ve (b) fıkralarında sayılan durumlar haricinde transit beyannamesi kapsamı eşyaya memur refakati uygulanmasını gerektirecek bir durumun ortaya çıkması halinde talep, gerekçesiyle birlikte ilgili Bölge Müdürlüğüne bildirilir ve Bölge Müdürü tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılır.

Bu kapsamda, Transit rejiminde memur refakati talepleri Bölge Müdürlüklerince sonuçlandırılacaktır.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Bilgi İçin:

Semih Durmaz (Gümrük Uzmanı)

0212 359 26 00 (314)